بعد از یاهو، گوگل و فیس بوک، مایکروسافت هم به جمع شرکت‌هایی پیوسته که با ارسال ایمیل به کاربران خود در مورد تلاش دولت‌ها برای هک کردن حساب‌های کاربریشان هشدار می‌دهد.

این شرکت می گوید به کاربران خدمات مختلف خود و از جمله اوت لوک در مورد تلاش برای هک کردن حساب هایشان اطلاع رسانی می کند.

در دو سال اخیر و پس از افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد همکاری شرکت های بزرگ فناوری آمریکا با دولت این کشور برای جاسوسی و سرقت اطلاعات شخصی میلیاردها کاربر در سراسر جهان، این شرکت ها برای حفظ اعتبار و آبروی خود و جلب اعتماد مجدد مشتریان به روش های مختلفی و از جمله ارائه گزارش حملات هکری به کاربرانشان متوسل شده اند.

در سال ۲۰۱۱ هم مایکروسافت متهم شد علیرغم مطلع بودن از تلاش دولت چین برای هک کردن حساب های کاربری هات میل برخی مشتریانش آنها در جریان نگذاشته و در این زمینه به طور کامل با دولت چین همکاری داشته است.

اولین بار گوگل از اجرای چنین برنامه ای برای حفظ امنیت کاربران خبر داد و حال توییتر، فیس بوک و برخی شرکت های دیگر مشهور هم این طرح را اجرا می کنند.

منبع: فارس

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت حملات هکری دولت‌ها را افشا می‌کند