پس از چندین نمونه داده‌کاوی بحث‌برانگیز و تجاوز به حریم خصوصی توسط جدیدترین سامانه‌ی عامل مایکروسافت، این شرکت هم‌چنان در تلاش است تا کاربرانش را نسبت به این‌که سعی در جاسوسی از هیچ‌کسی ندارد و این شرکت بیش از مقدار نیاز داده جمع‌آوری نمی‌کند، متقاعد کند.
علاوه براین، مایکروسافت سیاست‌های حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی نمود تا مشخص گردد که چه میزان و چه زمانی ویندوز ۱۰ از اطلاعات کاربران استفاده می کند.
اما صبر کنید، پیش از آن‌که خودتان را با این اظهارات قانع کنید، فقط نگاهی به فهرستی که مایکروسافت اخیراً منتشر کرد بیندازید، این فهرست نشان می‌دهد که ویندوز ۱۰ هم‌اکنون بر روی ۲۰۰ میلیون سامانه‌ اجرا می‌گردد.

مایکروسافت تمام حرکات شما را دنبال می‌کند
در ذیل فهرستی از آمارهای مهمی که مایکروسافت بدان دست پیدا کرده، ارائه می‌شود:
در دسامبر ۲۰۱۵، مردم بالغ بر ۱۱ میلیارد ساعت از ویندوز ۱۰ استفاده کردند.
تنها در ماه دسامبر بیش از ۴۴.۵ میلیارد دقیقه در مایکروسافت اج، از میان دستگاههایی که ویندوز ۱۰ دارند، گذرانده شد.
کاربران ویندوز ۱۰ بالغ بر ۲.۵ میلیارد سؤال را با کورتانا، از موقعی که منتشر شده، مطرح کردند.
جست‌وجو در موتور بینگ حدود ۳۰ درصد در سامانه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه‌های قبلی ویندوز افزایش داشته است.
بیش از ۸۲ میلیارد عکس در برنامه‌ی عکس ویندوز ۱۰ مشاهده شد.
کسانی که بازی‌های رایانه‌ای می‌کنند، بیش از ۴ میلیارد ساعت بازی روی سامانه‌ی عامل ویندوز ۱۰ انجام دادند.
شاید مایکروسافت این آمار و ارقام را برای توصیف میزان محبوبیت سامانه‌ی عامل جدیدش به کار برده، اما آنچه که برای این شرکت از دست رفته است:
مایکروسافت خودش تأیید کرد که چگونه عمیقاً مشغول به پیگیری و کنترل کاربران ویندوز ۱۰ می‌باشد.
نخستین بار مارتین برینکمن از گروه هکس، دریافت که این آمارها روشن می‌سازد که مایکروسافت علاوه بر به‌روز‌رسانی نصب ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه‌های مختلف، هرگونه فعالیت جزئی از کاربرانش را با جمع‌آوری داده، بیشتر از آن چیزی که انتظار می‌رود، پیگیری ‌می‌کند.

بازی می‌کنید؟ مایکروسافت کنترل می‌کند.
از کورتانا سؤال می‌پرسید؟ مایکروسافت پیگیری می‌کند.
مرورگر اج را باز می کنید؟ مایکروسافت کنترل می کند.
برینکمن می‌گوید: ‌اگرچه دقیقاً مشخص نیست که چه داده‌هایی جمع‌آوری می‌شود، حداقل واضح است که شرکت مشغول جمع‌آوری اطلاعات برای استفاده در برنامه‌های شخصی و نرم‌افزارهای ویندوز می‌باشد.
این دلیل واقعی کثیفی بر ارتقای ویندوز ۱۰ است که ما بارها در موردش صحبت کردیم، شما شوکه‌تر خواهید شد چرا که نگران‌کننده ترین بخش ویندوز ۱۰ نبودن راه آسانی برای خاموش کردن جمع‌آوری این داده‌ها است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت بیش از حد انتظار در اطلاعات کاربران سرک می‌کشد