مایکروسافت به سازمان ملل برای مقابله با «ترور دیجیتالی» کمک می‌کند!

دیپلمات‌های سازمان ملل گفته‌اند که مایکروسافت یک دعوت‌نامه از شورای امنیت سازمان ملل متحد را پذیرفته تا در هفته آینده برای مقابله با تروریسم و رویارویی با «ترور دیجیتال» به بحث و گفتگو بپردازد.
گفتگوی روز چهارشنبه در سطح وزیران به وسیله مصر برنامه‌ریزی شده است، که این ماه ریاست دوره‌ای ۱۵ نفره شورای امنیت را پذیرفته است.
این اولین بار است که یک شرکت فناوری با شورای امنیت سازمان ملل طرف صحبت می‌شود، چرا که این شورا به صورت فزاینده‌ای در مورد نحوه استفاده از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی و گسترش خشونت و افراط‌گرایی نگران است.
سخنگوی مایکروسافت تأیید کرده است که یک نماینده از این غول نرم‌افزاری در این جلسه خاص صحبت خواهد کرد، اما از ارائه جزییات در این زمینه خودداری کرده است.
شورای کارشناسان سازمان ملل متحد در ماه ژوئن از شرکت‌های اینترنتی و رسانه‌های اجتماعی خواسته‌اند تا در برابر استفاده خدمات آنها برای به خدمت گرفتن افراد توسط گروه داعش و سایر افراطیون پاسخگو باشند.
این کارشناسان به شورای امنیت توصیه کرده‌اند که دعوت‌نامه‌هایی را برای شرکت‌های اینترنتی ارسال کند تا اقداماتی برای جلوگیری از یک چنین سوء‌استفاده‌هایی صورت گیرد.
در گزارشی که به این شورا ارسال شده است، این کارشناسان در مورد «رشد فوق‌العاده ترور دیجیتال هشدار داده‌اند؛ یعنی استفاده از تبلیغات، به ویژه توسط داعش (دولت اسلامی) و هواداران آن، برای گسترش ترس و ترویج ایدئولوژی‌های انحرافی این گروه‌ها» صحبت خواهند کرد.
داعش از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی به صورت زیرکانه‌ای استفاده می‌کند تا گروهی از جنگجویان خارجی را جذب کند. در حدود ۳۰ هزار جنگجوی خارجی به سوریه، عراق و دیگر کشورها برای پیوستن به صفوف جهادی این گروهک‌های تروریستی مهاجرت کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.