۶مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سرویس داخلی کشف-اشکال خود برای مشتریان و شرکای خارجی است.
مایکروسافت دنبال آزمونگرانی برای سرویس جدید کشف-اشکال است که بر روی Azure اجرا خواهد شد. این سرویس که «پروژه‌ی Springfield» نام‌گذاری شده، توسط محققان مایکروسافت در اواسط سال ۲۰۰۰ توسعه داده شده و به‌عنوان تکنولوژی جعبه سفید فازی طراحی شده تا از بروز اشکال در محصولات داخلی مایکروسافت پیشگیری و با آن مقابله نماید.

محققان مایکروسافت از گروه NexT به دنبال تجاری‌سازی Springfield در سرویس میزبانی Azure هستند. (گروه NexT در میانه‌ی راه تبدیل شدن به یک گروه ترکیبی تحقیقاتی و هوش مصنوعی است و ادعا می‌کند که می‌تواند تکنولوژی‌های تحقیقاتی را تجاری‌سازی نماید.)
مدیر ارشد محصولات مایروسافت، ویکرام دندی، می‌گوید: «این محصول به دنبال پیدا کردن اشکالات عمیقی است که توسط روش‌های معمول قابل کشف نیست. این اشکال‌یاب همچون سفر در زمان عمل می‌کند به‌طوری که می‌توان به عقب برگشت و بهتر متوجه شد که چه خبر است.»

از آغاز سال گذشته این پروژه به‌صورت افشاءنشده به‌عنوان یک برنامه‌ی پیش‌نمایشی در معرض انتخاب مشتریان و شرکای تجاری قرار داشت. اما این هفته، در حال ارائه‌ی یک پیوند است که از طریق آن مشتریان و شرکای علاقه‌مند می‌توانند ثبت‌نام کرده و در صورت تصویب، به یک نسخه‌ی پیش‌نمایشی از این سرویس دسترسی داشته باشند.
تعدادی از گروه‌های مایکروسافت از جمله گروه ویندوز ۷، از Springfield استفاده می‌کنند. این پروژه در حال حاضر با باینری ویندوز و با پشتیبانی لینوکس در آینده کار می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت به دنبال آزمونگرانی برای سرویس کشف-اشکال
برچسب ها: