۹شاید چیزی را که دارید می‌خوانید باور نکنید اما درست است. مایکروسافت با هزینه‌ای بسیار زیاد به‌عنوان عضو پلاتینیوم به بنیاد لینوکس پیوست.

با گذر زمان مایکروسافت به انجمن متن‌باز علاقه‌مند می‌شود. برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ مایکروسافت ویژوال استودیو ۲۱۰۳ را به‌صورت متن‌باز منتشر کرد. سال بعد نیز NET. را متن‌باز کرد و سال گذشته نیز ویرایشگر کد ویژوال استودیو را متن‌باز منتشر کرد.

علاوه بر این‌ها، مایکروسافت برای گنجاندن اوبونتو در ویندوز ۱۰ با کانونیکال همکاری کرده و با FreeBSD برای توسعه‌ی تصویری از ماشین مجازی برای ابر Azure کار کرده است. همچنین برای سرویس‌های داده‌های کلان خود، اوبونتو را به‌عنوان سامانه عامل اصلی انتخاب کرده است.

و اینک خبر جدید چیست؟
روز چهارشنبه در رویداد توسعه‌دهندگان مایکروسافت در سال ۲۰۱۶، این شرکت اعلام کرد که به عنوان عضو پلانیتیوم به بنیاد لینوکس پیوسته است. این نوع عضویت بالاترین سطح از عضویت است و سالانه هزینه‌ا‌ی معادل ۵۰۰هزار باید پرداخت شود.

علاوه بر این مایکروسافت اعلام کرد که غول بزرگ فناوری، گوگل نیز به بنیاد مستقل NET. پیوسته است.
بنیاد لینوکس یک سازمان غیرانتفاعی است که در کنار توسعه و پیشرفت فناوری‌های متن‌باز و تجاری‌سازی آن‌ها، بر توسعه‌ی سامانه عامل‌های متن‌باز همچون لینوکس نظارت می‌کند. مایکروسافت در حال حاضر به برخی از پروژه‌های متن‌باز این بنیاد از جمله بنیاد Node.js Open Container Initiative ،R Consortium و Open API Initiative کمک کرده است.

با این حال، اعلام مایکروسافت برای پیوستن به بنیاد لینوکس بسیاری را شگفت‌زده کرده است چرا که مدیر سابق این شرکت در مصاحبه‌ای با شیکاگو سان تایمز گفته بود: «لینوکس یک سرطان است.»
مایکروسافت معتقد است این حرکت می‌تواند برای مشتریان بسیار مفید باشد چرا که نوآوری‎ها و همکاری‌ها در یک اکوسیستم متنوع افزایش خواهد یافت.

مدیر اجرایی بنیاد لینوکس نیز به این حرکت مایکروسافت اذعان کرده و گفته است: «مایکروسافت با پیوستن به بنیاد لینوکس بهتر می‌تواند با انجمن متن‌باز در ارتباط باشد و تجارب اَبری و موبایلی تغییریافته‌تری را به افراد بیشتری ارائه کند. مایکروسافت در بسیاری از پروژه‌ها نقش کلیدی دارد و ما شاهد این هستیم که این شرکت در پروژه‌ها بیشتر مشارکت کرده و تعهد نشان می‌دهد.»
سایر اعضای پلاتینیوم در بنیاد لینوکس عبارتند از: سیسکو، هوآوی، IBM، اینتل، اوراکل، کوالکام، سامسونگ، فوجیتسو، HPE و NEC. حامیان مالی طلایی نیز عبارتند از گوگل، فیس‌بوک و چند نفر از کاربران برجسته‌ی متن‌باز.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت به بنیاد لینوکس پیوست