WMF ۵.۰ دارای ایراداتی است که محیط ماژول PowerShell را در هنگام نصب دوباره راه‌اندازی می‌کند.
انقلاب مایکروسافت به تعویق افتاده‌ است. به‌روزرسانی PowerShell که مدت‌ها بود منتظر آن بودیم و مایکروسافت دیروز گزارش داد که آغاز شده است، اکنون به تعویق افتاده است.
ردموندی‌ها می‌گویند که این چرخش آنان به این علت است که نقصی وجود دارد که موجب می‌شود محیط ماژول PowerShell دوباره در هنگام نصب راه‌اندازی شود و این موضوع می تواند تأثیری جدی بر عمل‌کرد مشتری داشته باشد زیرا که تابع محیطی PSModulePath را به مقدار پیش فرض بر می‌گرداند و موجب می‌شود که هر تغییری که قبل از نصب WMF ۵.۰ RTM در آن صورت گرفته است از بین برود.
بنابراین چهارچوب مدیریت ویندوز نسخه‌ی ۵ Windows Management Framework (WMF) ۵.۰ از عرصه برای بارگیری خارج شد. علاوه بر این مایکروسافت Azure DSC Extension Handler را در نسخه‌های ۲.۱۱ و ۲.۱۲ که موجب نصب خودکار WMF ۵.۰ RTM می‌شد از بارگذاری خارج ساخت.

حذف بارگذاری؟
بی‌شک این اشتباه برای مایکروسافت مایه‌ی شرمساری است. البته این شرکت تصمیم گرفته است که این کار را انجام دهد و قول داده است که نسخه‌ی جدید WMF را در اسرع وقت و به محض این‌که این مشکل اصلاح و تأیید شد منتشر کند. البته دیگر این کار در سال ۲۰۱۵ صورت نخواهد گرفت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت بارگیری PowerShell جدید را متوقف می‌کند