لایحه ضد رمزنگاری می‌تواند امنیت و حریم خصوصی را از بین ببرد

لایحه ضد رمزنگاری ایالات متحده می‌تواند حریم خصوصی را از بین ببرد.
در پی تقابل بین شرکت اپل و سازمان FBI، دو سناتور کمیته اطلاعات، لایحه‌ای را معرفی کرده‌اند که تا حد زیادی رمزنگاری قوی را ممنوع می‌کند.
سناتور ریچارد بور و دیان فینستین نسخه‌ی رسمی از لایحه‌شان را امروز منتشر کرده‌اند تا پاسخی برای نگرانی‌ها درباره مجرمان و تروریست‌ها باشد، چرا که گفته‌می‌شود آن‌ها به طور فزاینده‌ای از دستگاه‌های رمزشده برای پنهان کردن برنامه‌ها و نقشه‌هایشان از چشم مقامات امنیتی استفاده می‌کنند.
همان‌طور که از نام این لایحه یعنی «موافقت با احکام دادگاه» بر می‌آید بدین ‌وسیله مردم و شرکت‌های فناوری هم‌چون اپل و گوگل باید با احکام دادگاه همکاری کرده تا تلفن‌ها و داده‌های آن‌‌‌ها رمزگشایی شوند.
نسخه اولیه از پیشنهاد این لایحه درحالی هفته گذشته درز پیدا کرد که از سوی شرکت‌های فناوری و انجمن‌های قانونی مورد انتقاد شدید قرار گرفت، تا جایی که حتی کاخ سفید هم پشتیبانی از این لایحه را رد کرد.
حالا به نظر می‌رسد نسخه رسمی منتشر شده از این لایحه حتی بدتر از نسخه هفته قبل هم باشد. نسخه پیش‌نویس که هفته قبل منتشر شده بود مردم و سازمان‌های مربوطه را در جرایمی مجبور به همکاری می‌کرد که منجر به مرگ، و یا صدمات جانی زیاد شده و یا درباره تروریسم، مواد مخدر، جرایم علیه کودکان و جنایات خشونت‌آمیز شدید باشد. اگرچه این نسخه به آژانس‌های فدرال اجازه می‌دهد طی حکم دادگاه به هر داده‌ای که نیاز داشته‌ باشند دسترسی پیدا کنند.
لایحه جدید بر افراد یا شرکت‌های زیر اثر خواهد داشت:
– سازندگان دستگاه‌ها
– سرویس هاس ارتباطی الکترونیکی
– سازندگان نرم‌افزارها
– سرویس های ارتباط از راه دور
– فراهم آورندگان سرویس‌های ارتباط از راه دور
– فراهم‌آورندگان سرویس های ارتباطی الکترونیکی و یا سیمی
– هر فردی که محصول و یا روشی مرتبط با فرآیند و یا ارتباطات ذخیره‌سازی داده‌ها را تولید کند
این سناتور‌ها درباره این لایحه می‌گویند: «هدف اصلی پشت این لایحه ساده‌است؛ زمانی که دادگاه طی حکمی کمک‌های فنی را برای نیروهای امنیتی به منظور رمزگشایی اطلاعات لازم می‌داند، این حکم دادگاه حتماً باید انجام شود. هیچ فرد یا شرکتی فراتر از قانون نیستند.»
نگرانی‌ها بسیاری از سوی کارشناسان امنیتی در صورت تصویب این لایحه ابزار شده‌ است.
به گفته اتحادیه آزادی‌‌های مدنی آمریکا، این لایحه به وضوح تهدید برای حریم خصوصی و امنیت همه افراد به شما رفته و سناتور‌ها نباید در جهت قرار دادن درپشتی برای دولت تلاش کنند.
اگرچه احتمال کمی وجود دارد که این لایحه رای بیاورد، اما اگر تصویب بشود داده‌های شما امن می‌مانند، اما با وجود یک در پشتی که می‌تواند هر زمان توسط آٓژانس‌های قانونی باز شود تا طی حکم دادگاه داده‌هایتان رمزگشایی شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.