کسانی که صاحب بیت‌کوین هستند، سال جدید را با خبر خوشی آغاز می‌کنند. از اوایل نوامبر سال ۲۱۰۳ تاکنون برای اولین بار قیمت ارز دیجیتال مبتنی بر وب ِ بیت‌کوین به ۱۰۰۰ دلار رسید.

در تاریخ ۱ ژانویه این افزایش قیمت اتفاق افتاد و در حال حاضر بیت‌کوین با قیمتی بالای ۱۰۲۰ دلار خرید و فروش می‌شود و می‌توان آینده‌ی روشنی را برای این ارز مجازی در سال ۲۰۱۷ متصور شد.

در زمان نگارش این خبر هر بیت‌کوین به قیمت ۱۰۲۹.۳۳ دلار خرید و فروش می‌شود. بین‌کوین انقلابی در عرصه‌ی ارز مجازی ایجاد کرد و در سراسر جهان هزاران رایانه، تراکنش‌های بیت‌کوین را اعتبارسنجی کرده و بیت‌کوین جدید را به سامانه اضافه می‌کنند.
بیت‌کوین که اولین و معروف‌ترین ارز مجازی است توسط پروتکل Blockchain توسعه داده شده است. Blockchain یک پروتکل رمزنگاری پیچیده و شبکه‌ی جهانی است که بر پرداخت بیت‌کوین توسط افراد مختلف نظارت کرده و این تراکنش‌ها را تأیید می‌کند.

به دلیل ماهیت ناشناس و گمنامی که در بیت‌کوین وجود دارد، ردیابی شناسه‌ی افراد پس از پرداخت بیت‌کوین بسیار مشکل است. به این دلیل بیت‌کوین در بین مهاجمان سایبری از محبوبیت زیادی برخوردار است.
از لحاظ تاریخی، ارز مجازی بسیار بی‌ثبات بوده است. ارزش این ارز مجازی در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۳ و قبل از نفوذ به ارز Mt. Gox توکیو، به ۱۱۰۰دلار رسیده بود. پس از این حادثه ارزش بیت‌کوین چند هفته به زیر ۴۰۰ دلار رسید.

چه چیزی باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شده است؟
محققان بازار معتقدند دلیل افزایش بیت‌کوین در سال گذشته، افزایش تقاضای این ارز در چین باشد. ارزش ارز در کشور چین، در سال گذشته با افت ۷ درصدی مواجه شد که در ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
به گزارش رویترز، داده‌ها نشان می‌دهد بیشترین خرید و فروش بیت‌کوین در کشور چین انجام شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت نزدیک به سال نو، ۵ میلیون بیت‌کوین خرید و فروش شده که معادل ۳۸ میلیارد یِن است.

همچنین عملکرد فوق‌العاده‌ی بیت‌کوین در سال گذشته، به دلیل کاهش عرضه‌ی پول نقد در هندوستان اتفاق افتاده است. نخست وزریر این کشور با آغاز ماه نوامبر در سال ۲۰۱۶ اسکناس‌هایی را از چرخه‌ی مالی کشور خارج کرد.
هرچند که هنوز هم بیت‌کوین مهم‌ترین و محبوب‌ترین ارز مجازی است ولی با این حال، ارزهای مجازی دیگری مانند Ethereum ،Ripple ،Litecoin ،Monero و Dash نیز در سال گذشته محبوبیتی برای خود بدست آورده‌اند.

منبع: asis

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

قیمت بیت‌کوین به ۱۰۰۰ دلار رسید