بلک‌بری به تازگی اعلام کرده که قصد دارد برخی از فن‌آوری‌های به‌اشتراک‌گذاری و پیام‌رسانی امن را برای توسعه‌دهندگان فراهم کند تا آن‌ها تحت این سامانه به ساخت برنامه‌های کاربردی مشغول شوند و برای این شرکت کسب درآمد نمایند. این بسته‌ی توسعه در همین ماه منتشر خواهد شد.
بسته‌ی توسعه‌ی بلک‌بری شامل ابزارهایی برای ساخت برنامه‌های کاربردی چت یا همان گفت‌وگو، تماس‌های ویدئویی و صوتی، و نیز به‌اشتراک‌گذاری امن پرونده و ارسال اطلاعیه‌ به تلفن‌های هوشمند است.
مارتی بیرد، رئیس اجرایی بلک‌بری گفت: «ما تصور می‌کنیم که ارائه‌دهندگان کنونی نمی‌توانند نیازهای بخش فروش را برآورده کنند.»
این سرویس‌ها هم‌اکنون توسط شرکت‌های رقیب نظیر Twilio، Bandwidth.com، Nexmo و Plivo ارائه می‌شوند اما امتیاز و برتری بلک‌بری در Development Platform این شرکت پیش‌رو است، بستری توسعه‌ای که یک سرویس ابری با میزبانی امن را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا آن‌ها بتوانند برنامه‌های پیام‌رسان، ویدئویی یا صوتی خود را با خاطری آسوده تولید کنند.

BBM Enterprise، بستری که در سطح درجه‌ی یک امنیتی ساخته شده است
بلک‌بری بیان داشت که BBM Enterprise براساس مدل امنیتی موفق این شرکت ایجاد شده است و می‌تواند از پیام‌ها، تماس‌های صوتی و ویدئویی پشتیبانی کند. نکته‌ی مهم‌تر این است که BBM Enterprise هم برای کاربران و هم برای بخش فن‌آوری اطلاعات سریع، قابل اعتماد، آسان در مواقع استفاده است.
BBM Enterprise SDK نیاز به کار با رابط‌های برنامه‌نویسی مختلف را کاهش می‌دهد، به همین خاطر بخش‌های تجاری می‌توانند روی افزایش بهره‌وری، مقیاس‌پذیری و توسعه‌ی کم‌تر تمرکز نمایند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند به کمک BBM Enterprise هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهند.
چند روز پیش بلک‌بری اعلام کرد که شراکتش با Optiemus در هند برای طراحی، تولید و پشتیبانی از دستگاه‌های بلک‌بری است. به دنبال این حرکت، این شرکت اطمینان حاصل کرده که تلفن‌های هوشمندش در سراسر جهان توسط این سه شریک تولید و عرضه می‌شوند.
به این ترتیب بلک‌بری به رویه‌ی مبدل شدن از یک سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند به یک ارائه‌دهنده‌ی راه‌کارهای نرم‌افزاری و امنیتی ادامه می‌دهد. در واقع همه‌ی تلفن‌های هوشمندی که تحت نام تجاری بلک‌بری به فروش خواهند رسید نرم‌افزارها و پشتیبانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد که محصول خود بلک‌بری است.
BBM Enterprise SDK به زودی برای توسعه‌دهندگان اندروید و iOS نیز مهیا خواهد شد.

منبع: asis

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

فن‌آوری پیام‌رسانی امن بلک‌بری به کمک سازندگان برنامه‌های کاربردی خواهد آمد