پشتیبانان فنی کلاهبردار شرکت Eureka24 توسط یک باگ قدیمی امکان آن را یافته اند تا میزان افزایش CPU و حافظه را بالا برده و موجب فلج شدن مرورگرها و در نهایت کامپیوتر کاربران شوند.

آنها از این طریق قصد متقاعد کردن کاربران به داشتن بدافزار را دارند.

microsoft-fake-techsupport

مطابق با گزارش شرکت Malwarebytes، باگ مذکور اولین بار در سال ۲۰۱۴ تشخیص داده شد که Chrome، Safari و Firefox  را تحت تاثیر قرار داد که البته هنوز برطرف نشده است و هدف آن شبکه های اجتماعی می باشد. کاربرانی که تسلط بیشتری به کامپیوتر داشته باشند با استفاده از Task Manager امکان kill نمودن آن را خواهند داشت اما در بعضی مواقع فرصت آن را پیدا نکرده و کامپیوتر هنگ می کند و می بایستی کامپیوتر Reboot شود.

وب سایت (perfecthosting[.]co/alert/) که میزبان این باگ می باشد توسط Google Safe Browsing بعنوان سایت فریبنده شناسایی شده اما مطمئنا سایت هایی شبیه به آن به منظور انتشار این فریبکاری وجود خواهند داشت.

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

فلج نمودن مرورگرها با یک باگ قدیمی توسط پشتیبانان فنی کلاهبردار