فعالیت مشترک آمریکا و انگلیس برای بررسی زیرساخت هسته‌ای در برابر حملات سایبری

دولت انگلستان اعلام کرده که برای بررسی امنیت زیرساخت انرژی اتمی شهری (غیر نظامی) در برابر حمله‌ی سایبری بزرگ، سال آینده فعالیت مشترکی را با ایالات متحده آغاز خواهد کرد.
به زودی رسماً اعلام خواهد شد که این فعالیت، حمله‌ای سایبری را بر روی نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای شبیه‌سازی می‌کند تا ببینند که این دو هم پیمان (آمریکا و انگلیس) هنگام مواجه شدن با چنین تهدید چگونه عمل خواهند کرد.
نخست‌وزیر انگلیس طی مصاحبه‌ای در روز سه‌شنبه گفت: «مطابق پوشش ارتجاعی عملکردی که سال گذشته ایجاد کردیم و باعث شد که بفهمیم عکس‌العمل در برابر حملات سایبری به بزرگترین بانک‌های کشورها چیستس، این فعالیت مشترک نیز بدین منظور صورت گرفته تا ببینیم واکنش ما در برابر حملات سایبری به بخش انرژی هسته‌ای چگونه خواهد بود.»
دولت بریتانیا همچنین به منظور افزایش توانایی مقابله با حملات سایبری علیه نیروگاه‌های اتمی، اظهار تمایل به همکاری با دیگر کشورها و ملت‌ها کرده‌ است.
نسخت وزیر بریتانیا همچنین افزوده‌ است امسال ژاپن، آرژانتین، کره و ترکیه در کارگاهی به میزبانی دولت انگلستان شرکت خواهند کرد تا تهدیداتی که این بخش (انرژی اتمی) ممکن است با آن‌ها مواجه شوند را بررسی کرده و بهترین راه برای محافظت از آن را بیابند.
در مصاحبه‌ی دیگری دولت انگلستان گفت که بیش از ۴۰ میلیون یورو صرف ایجاد مرکز عملیات امنیتی سایبری جدیدی (CSOC) کرده است که احتمالاً در وزارت دفاع (MOD) در Corsham راه‌اندازی خواهد شد.
وزیر دفاع گفت: «CSOC مکانی اختصاصی خواهد بود که متخصصان در آنجا فعالیت‌های سایبری دفاعی را مطابق آخرین پیشرفت‌های علمی به کار خواهند بست تا از فضای سایبری MOD در برابر خرابکاران محافظت کنند. این مرکز توانایی‌های ما را برای ایمن کردن شبکه‌ها و سامانه‌های دفاعی علیه تهدیدات سایبری افزایش خواهد داد و راهکارهای سایبری را گرد هم می‌آورد که بتوانیم وظایف خود را با امنیت هرچه بیشتر به انجام برسانیم.»
کارشناسان با بررسی دفاع استراتژی و امنیتی انگلستان متوجه شده‌اند که دولت انگلستان بودجه‌ی ۱۹ میلیون یورویی برای محافظت از این کشور در برابر حملات سایبری و افزایش توانایی‌های سایبری کشور تصویب کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.