آمریکا تنها جایی نیست که شرکت اپل در حال جنگ با مقام‌های فدرال بر سر رمزنگاری آیفون است. شرکت اپل ممکن است هر بار که درخواست دولت فرانسه را برای بازکردن قفل آیفون رد می‌کند مجبور به پرداخت یک میلیون دلار شود.
علی‌رغم پیروزی اپل در نیویورک علیه حکم دادگاه، این شرکت ممکن است در سایر نقاط دنیا نتواند این‌گونه در برابر مقامات فدرال بر سر رمزگشایی آیفون بایستد.
یکی از اعضای حزب سوسیالیست یک لایحه‌ی ‌اصلاحی‌ را به دولت فرانسه فرستاده است تا این دولت را در برابر حملات تروریست‌ها قوی‌تر کند.
به گفته‌ی رسانه‌های محلی در این اصلاحیه آمده ‌است که اگر توسط مراجع قانونی از شرکت اپل خواسته ‌شود قفل آیفونی را باز کند و این شرکت از این کار سرباز زند، یک میلیون یورو معادل ۱٫۰۸ میلیون دلار جریمه می شود.
جریمه‌ی یک میلیون یورویی مشابهی نیز در همان شرایط شامل شرکت گوگل می‌شود تا بدین‌ترتیب شرکت‌های فن‌آوری مجبور به همکاری در استخراج داده‌های گوشی‌های هوشمند مظنونان حمله‌ی تروریستی شوند.
در حملات تروریستی سال گذشته، پلیس فرانسه ۸ گوشی هوشمند را پیدا کرد اما نتوانست به اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کند. از آن‌جا که در جریان این تحقیقات اپل و سایر شرکت‌ها فن‌آوری علاقه‌ای به کمک نداشتند، دولت فرانسه می خواند قوانین جدیدی را وضع کند تا از این طریق بر این شرکت‌ها فشار وارد کند.
گالوت می‌گوید: «در رمزنگاری داده‌ها خلاء قانونی وجود دارد که مانع از تحقیقات قضایی می‌شود. فقط پول است که می‌تواند غول‌های فن‌آوری مانند اپل و یا گوگل را مجبور به همکاری کند. آن‌ها در پشت این محافظت از حریم خصوصی مخفی شده‌اند اما زمانی که بخواهند از این داده‌های شخصی که جمع‌آوری کرده‌اند برای مقاصد تجار‌ی‌شان استفاده می‌کنند.»
اپل هم‌چنان درگیر نزاع با سازمان FBI بر سر بازکردن قفل آیفون ۵C است که متعلق به یکی از تروریست‌های حادثه‌ی سن برناردینیو به نام سید فاروق است.
سایر غول‌های سیلیکون‌ولی از جمله گوگل، فیسبوک،واتس‌اپ و توئیتر نیز از مدیر اپل، تیم کوک، حمایت کرده‌اند و معتقدند که باید گوشی‌های هوشمند همچنان به شدت امن بمانند.
باید منتظر ماند و دید که آیا این لایحه مورد قول واقع شده و به قانون تبدیل می‌شود یا خیر؛ اما آن‌چه مسلم است این است که چگونگی حل پرونده‌ی سان برناردینیو به طور قطع بر نحوه‌ی برخورد سایر کشورها با مسأله‌ی رمزنگاری تأثیر فراوان خواهد گذاشت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

فرانسه و درخواست جریمه‌های چند میلیون‌دلاری از اپل‌