فراخوانی خودروهای ولوو به دلیل نقص نرم‌افزاری

خودروسازی ولوو به فراخوانی خودروهایی پرداخته است ‌که دارای حفره‌ی نرم‌افزاری هستند.
این نقص به این معناست که موتورهای مدل ۵۹ هزار سال ۲۰۱۶ از سری ۶۰ و ۷۰، گاهی اوقات بدون هیچ دلیل روشنی متوقف می‌شوند؛ سپس موتور دوباره راه‌اندازی می‌شود.
ولوو چیزی در مورد شرایطی که موجب به وجود آمدن این مسأله شده است نگفته است. اما این شرکت گفته است که هیچ حادثه‌ای در اثر این مشکل ایجاد نشده است.
صاحبان این خودروهای آسیب‌پذیر از این مشکل آگاه شده‌اند،‌ و ولوو می‌گوید که می‌تواند آن را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری مختصر حل کند.
صاحبان خودروهای آینده‌ی ولوو ظاهراً یک ارتقای سرگرم‌کننده‌تر را تجربه خواهند کرد، زیرا که هفته‌ی گذشته این شرکت اعلام کرد که به جای کلید خودرو از یک نرم‌افزار استفاده خواهد کرد. این نرم‌افزار، اطلاعات احراز هویت راننده را از طریق بلوتوث به خودرو ارسال خواهد کرد، فرآیندی که ولوو فکر می‌کند می‌تواند به کسانی کمک کند که درآوردن کلید را از جیب خود کمی طاقت‌فرسا می‌دانند. البته هیچ‌چیز در مورد زمانی که باتری گوشی شما تمام شود، گفته نشده است. خوشبختانه ولوو تصور می‌کند که شما یک کلید فیزیکی هم در دست دارید، این فرض منطقی به قفل خانه و دفتر مجهز به بلوتوث، این امکان را می‌دهد که به طور مؤثری صنعت ساخت کلیدهای قدیمی و ساخته شده از مواد را به خطر اندازند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.