شرکت مایکروسافت به دلیل برخی اعتراضات کاربران در وبگاه Reddit به بخش حدس کلمه در برنامه‌های دارای صفحه‌کلید SwiftKey، اقدام به حذف این بخش از این برنامه‌ها کرد. کاربران طی اعتراضات خود اعلام کرده بودند که این برنامه برخی کلمات را پیشنهاد می‌دهد که عجیب و غیرقابل‌قبول هستند.

اولین اعتراضات در این خصوص در هفته گذشته هنگامی مطرح شد که برخی کاربران اعلام کردند در هنگام استفاده از این بخش در برنامه‌هایی که صفحه‌کلید SwiftKey را استفاده می‌کنند، به کلماتی بر می‌خورند که پیشنهاد آن‌ها هیچ‌گونه توجیهی ندارد. برخی کاربران نیز گزارش دادند که به هنگام واردکردن یک نشانی رایانامه‌ای، این بخش نشانی‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که قبلاً توسط کاربر مشاهده و استفاده نشده است.

همین دو مورد برای کاربران کافی بود تا نسبت به درستی صفحه‌کلید SwiftKey که در برنامه‌های اندروید و iOS استفاده می‌شود شک کنند. شایان‌ذکر است که شرکت مایکروسافت در بهار امسال اقدام به خرید این صفحه‌کلید برای برنامه‌های خود کرد.

شرکت طراحی کننده SwiftKey نیز روز جمعه و در پی بالا گرفتن موج اعتراضات کاربران در وبگاه Reddit، اعلام کرد که تا زمان شناسایی منبع اصلی این اشکالات، بخش پیشنهاد کلمه در نشانی‌های رایانامه‌ای را موقتاً غیرفعال خواهد کرد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که بیشتر کاربران چنین مشکلاتی را مشاهده نکرده‌اند، اما در عین حال بخش خدمات همگام‌سازی ابر نیز در این برنامه غیرفعال خواهد شد. این بخش به کاربران اجازه می‌دهد کلمه‌های پیشنهادشده توسط این برنامه را در تمامی دستگاه‌ها همگام‌سازی کنند.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که مسئله همگام‌سازی ممکن است دلیل اصلی بروز مشکلات باشد و بخش خدمات‌رسانی برنامه، کلمات پیشنهادی را به جای دستگاه اصلی کاربر، به دستگاه‌های دیگر به اشتباه ارسال کند.

در زیر تصویری را از برنامه SwiftKey مشاهده می‌کنید که نشانی رایانامه‌ای را به کاربر پیشنهاد می‌دهد که قبلاً توسط وی مشاهده نشده است:

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

غیرفعال‌سازی برنامه SwiftKey‌ در برنامه‌های شرکت مایکروسافت به دلیل موج فراوان اعتراضات
برچسب ها: