شرکت مایکروسافت بابت نارضایتی اعلام‌شده از سوی تعداد زیادی از خریداران رایانه‌های سری سرفیس‌بوک و سرفیس پیشرفته‌ی ورژن چهارم خود، عذرخواهی کرده است. با این حال ضربه‌ی محکمی را به فروش سهام تبلت‌های شرکت اپل وارد آورده است.
یکی از مشکلات محصول سرفیس‌بوک این شرکت لرزان بودن صفحه‌نمایش آن بوده است . طول عمر باطری هر دو سامانه بسیار ضعیف بوده به طوری که حتی در زمان قرار دادن آن‌ها در حالت خواب، منبع تغذیه‌ی انرژی زیادی مصرف می‌کند.
از طرفی دیگر، کاربران از سرعت پایین سامانه‌ به هنگام اجرای آن از حالت خواب، و داغ کردن و سرعت کم آن ها، شکایت کرده اند.
جهت رفع موضوعات مطرح‌شده‌ی بالا، شرکت مایکروسافت تعدادی از درایورهای به‌روزرسانی شده را پیشنهاد نمود اما در حال حاضر متنی را تحت عنوان «یادداشتی برای مشتریان ما از طرف گروه سرفیس مایکروسافت» منتشر کرده است که در آن از تمامی مشتریان برای واکنش صریح و صادقانه‌ی آن‌ها در مورد سرفیس‌بوک و سرفیس ۴ تشکر نموده است.
مایکروسافت توصیه کرده است، کاربران اطمینان کامل از نصب تمامی به‌روزرسانی‌ها بر روی سامانه‌‌هایتان و آمادگی اجرای ترفندهای جدیدی که از طریق به‌روزرسانی ویندوز ارسال می‌گردد حاصل نمایید. البته اگر به اندازه‌ی کافی به اجرای بدون توضیحات و تفسیر اعتماد کنید رفع این نواقص در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی صورت می‌گیرد.
با وجود نواقص جدید محصول سرفیس، تحلیل‌گران معتقدند که فروش مناسبی دارد.
تجزیه و تحلیل بازار تبلت آمریکا در ماه اکتبر، نشان‌دهنده‌ی فروش برخط ۴۵ درصدی مایکروسافت جلوتر از فروش ۱۷ درصدی شرکت اپل می باشد.
در حال حاضر تحلیل‌ها بیان‌گر باقی ماندن مایکروسافت در جای‌گاه فعلی و یا این‌که نتایج فروش ماه اکتبر، نشان‌دهنده‌ی نوسان شدید فروش ناشی از تولید سرفیس‌های جدید است، نمیباشند.
هر چه که صحبت‌های راجع به عیوب جدید سامانه‌‌ها افزایش می یابد، تصور می شود فروش تا حدی کاهش یابد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

عذرخواهی مایکروسافت بابت عیوب سرفیس ۴