مقامات دولت انگلستان اعلام کردند علیه شبکه‌ی اجتماعی توییتر برای قطع دسترسی به داده‌ها شکایت کرده‌اند. گفته می‌شود انگلستان از این داده‌ها برای ردیابی حملات و فعالیت‌های تروریستی استفاده می‌کرد. سخنگوی وزارت انگلستان گفته است: «دولت در برابر تصمیم توییتر اعتراض کرد و پس از بحث‌های طولانی توانسته بود به این داده‌ها دسترسی داشته باشد.» این سخنگو اعلام نکرد که داده‌ها دقیقاً مربوط به چه اطلاعاتی بودند و چرا این داده‌ها اینقدر مهم هستند تنها گفت: «ما امیدواریم مجدداً بتوانیم به این داده‌ها دسترسی داشته باشیم.»

او در سخنان خود به خبرگزاری‌ها گفت: «مبارزه با تروریست تنها مختص به پلیس و سرویس‌های امنیتی نیست و شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های بزرگ فناوری نیز باید نقش خود را به‌خوبی در این زمینه ایفا کنند.» خبرگزاری‌ها اعلام کردند دولت انگلستان با کمک یک نهاد ثالث، فعالیت‌های مربوط به تروریست‌ها را ردیابی می‌کرد که در حال حاضر این سرویس مسدود شده است.

در آبان ماه سال گذشته مدیر اجرایی توییتر توسعه‌دهندگان را تشویق کرد تا برای شبکه‌های اجتماعی، محصولاتی ایجاد و طراحی کنند که داده‌های بلادرنگ را در راستای منافع عمومی مورد استفاده قرار دهد. با این محصولات می‌توان موارد ضروری و حوادث طبیعی را ردیابی کرد. او همچنین گفت: «گزارش‌های اخیر در مورد استفاده از داده‌های توییتر برای اهداف نظارتی، نگرانی‌های ما را بیشتر کرده است.»

او گفت هرگونه ردیابی معترضان و فعالان با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند بستر توییتر، غیرقابل قبول و ممنوع است. او در ادامه افزود: «ما توسعه‌دهندگانی که از واسط‌های برنامه‌نویسی عمومی توییتر استفاده می‌کنند را در این خصوص که برنامه‌ای برای اهداف نظارتی برای مراجع قانونی و قضایی طراحی کنند، منع کرده‌ایم.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شکایت دولت انگلستان از توییتر برای قطع دسترسی به داده‌ها