شکار دکمه‌های بارگیری (دانلود) تقلبی در کروم

گوگل در حال توسعه ابزار مرور امن خود است تا دکمه‌‌های بارگیری تقلبی را مسدود کند.
وب پر است از اطلاعات سومند و مفید، اما هم‌چنین تله‌ها و وب‌گاه‌های تقلبی بسیاری نیز وجود دارند که کاربران ناآگاه را هدف قرار داده‌اند. مهندسی اجتماعی روش‌‌هایی که در آن وب‌گاه‌های مختلف کاربران را فریب می‌دهند تا بر روی پیوندهای بد و مخرب کلیک کنند و یا چیزهایی را بارگیری کنند که قصد این کار را نداشته‌اند.
گوگل با توسعه‌ی مرور امن خود به مبارزه با چنین روش‌هایی در مهندسی اجتماعی پرداخته‌ است و حالا می‌‌خواهد ویژگی‌های این مرور امن را در مبارزه با کلید‌های بارگیری تقلبی گسترش دهد.
شاید تصویر زیر را به هنگام مرور وب دیده باشید:
۱_۲۶

اگر تا به حال با چنین صفحه‌ای مواجه نشده‌اید با بگوییم این هشداری است که کروم در صورت مخرب یا ناامن بودن وب‌گاه‌های مد نظرتان پیش از باز شدن صفحه مربوط به آن نمایش می دهد.
این هشدار غالباً بعد از تشخیص کلاهبرداری‌های فیشینگ، گواهینامه‌های ناامن یا گزارش وجود بدافزار نمایش داده می شود؛ اما گوگل ظاهراً قصد دارد علاوه بر محافظت کاربرانش از وب‌گاه‌های مخرب که قصد سرقت اطلاعات آن‌ها را داشته و یا بر روی رایانه‌شان بدافزار نصب می‌کنند، کاری برای امن‌تر ساختن محتوای نمایش داده شده نیز انجام دهد؛ تا دکمه‌های ساختگی بارگیری و دیگر بنرها و پیوندهای فریبنده‌ای که معمولاً در فضای وب رویت می شوند حذف شوند.

معمولاً دکمه‌‌های تقلبی بارگیری دقیقاً در نزدیکی دکمه اصلی قرار دارند. مخصوصاً زمانی که این دکمه‌ها با قالب وب‌گاه‌ هم هماهنگ می‌شوند تشخیص آن‌‌ها برای کاربران سخت‌تر هم می‌شود.
کارشناسان می‌گویند این غول فناوری اندکی دیر به یاد چنین مشکلی افتاده است، چراکه این دکمه‌ها و پیوندهای جعلی مدتهاست که باعث آزار کاربران می‌شوند.
صرف‌نظر از این تاخیر، گوگل حالا در جهت کاهش خطراتی که در قالب مهندسی اجتماعی کاربران را تهدید می‌کنند، محتواهای جعلی و مخرب را شناسایی کرده و پیام‌های هشدار مربوطه را در مرور امن نشان می‌دهد. گوگل گفته ‌است این شرکت هم‌چنین به صاحبان این صفحات وب نیز اطلاع می‌دهد که این محتواهای نهفته شده را در صفحات آن‌‌ها پیدا کرده‌است. اگر کاربران به طور مداوم با این هشدارها در یک وب‌گاه مواجه شوند، گوگل کل وب‌گاه مورد نظر را علامت‌گذاری کرده و صاحبان آن باید با برط‌رف‌سازی اشکالات موجود مطمئن شوند همه محتواهای وب‌گاه امن هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.