شرکت Reddit مجبور به بازنشانی رمز عبور صد هزار کاربر شد!

شرکت Reddit در پی نفوذ به تعداد زیادی از حساب‌های کاربری کاربران خود، اقدام به بازنشانی رمز عبور صد هزار حساب کاربری کرد.
طبق نظر انجمن این شرکت، این اقدام در پی افزایش در سوءاستفاده و نفوذ به حساب‌ها توسط بدافزارها و هرزنامه‌ها رخ داده است.
Reddit در یکی از پست‎های این هفته در وب‌گاه بیان کرد که میزان بالای سوءاستفاده از حساب‌ها ناشی از افشای اخیر رمزها، مانند حمله به مرکز اطلاعات لینکدین است که باعث افشای اطلاعات میلیون‎ها کاربر شده ‌است.
شرکت Reddit خود البته از این حملات مصون بوده است. افشای رمزها، انتخاب رمز ضعیف و استفاده از نام کاربری و رمز یکسان برای چندین وب‌گاه مختلف دلایل اصلی بروز این اتفاق بوده‌اند.
شرکت Reddit اعلام کرده است: « ما توانایی خود را برای شناسایی سوءاستفاده کنندگان افزایش داده‌ایم و در دو هفته گذشته صد هزار رمز را بازنشانی کرده‌ایم و مطمئناً این اقدامات را تشدید خواهیم کرد تا مطمئن شویم که هیچ کس جز خود شما از حسابتان استفاده نمی‎کند.»
قیصر سوسا، یکی از مهندسان شرکت Reddit، که به نام کریستوفر اسلوف نیز شناخته می شود، به کاربرانی که درخواست تغییر رمز را دریافت کردند توصیه کرد تا یک رمز قوی و منحصربه‎فرد انتخاب کنند و همچنین از یک نام کاربری و رمز مخصوص برای ورود به تالار گفتگو استفاده نمایند.
اسلوف همچنین توصیه کرد که کاربران یک آدرس رایانامه نیز در اطلاعات خود قرار دهند. اگر چه ثبت آدرس رایانامه ضروری نیست، اما در صورتی که حساب شما مورد سوءاستفاده واقع شود، این آدرس رایانامه می‌تواند برای بازنشانی حساب شما مفید واقع شود.
علاوه بر این، وی خاطرنشان کرد که کاربران می توانند صفحه فعالیت‎های حساب خود را همواره بررسی کنند و فعالیت‎های مشکوک مانند مکان‎های نامربوط را شناسایی کنند. این فعالیت‎های مشکوک می تواند حاکی از این باشد که حساب کاربر مورد حمله واقع شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.