شرکت HP به امنیت چاپگرها رسیدگی می‌کند

امروزه وضعیت امنیت چاپگرها بسیار وخیم است و شرکت HP قصد دارد برخی از ویژگی‌ها را در چاپگرهای خود متوقف کند تا از شرّ این خطرات امنیتی خلاص شود.

این غول فناوری امروز از محصول جدید خود تحت عنوان «سرویس چاپ امن» رونمایی کرد. در این سرویس ویژگی‌های جدید و امنیتی حرفه‌ای ارائه شده است.

این سرویس ویژگی‌های ارزیابی و حساب‌رسی امنیتی، به‌روزرسانی ثابت‌افزارها و بازنشانی گذرواژه‌ها را ارائه خواهد کرد. در چاپگرهای جدید HP ویژگی‌های جدید و امنی ارائه شده و درگاه‌ها و ویژگی‌های خطرناک در این چاپگرها به‌طور پیش‌فرض بسته شده تا راه نفوذ برای نفوذگران خارجی محدودتر شود. در این چاپگرها بیشتر پروتکل‌هایی که هدف حمله‌ی نفوذگران قرار می‌گیرند مانند Telnet و FTP به‌طور سفت و سخت مسدود شده‌اند.

واسط‌های بیشتری در آینده توسط HP از رده خارج خواهد شد تا HP بتواند به مشتریان خود گزینه‌های امنیتی بیشتری ارائه دهد. خوشبختانه در چاپگرهای جدید قابلیت‌های راه دور باقی خواهد ماند تا کاربران Shodan و محققان امنیتی بتواند وضعیت امنیتی دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهند.

این شرکت فناوری در ادامه نیز به روند از رده خارج کردن پروتکل‌ها و رمزنگاری‌های قدیمی ادامه خواهد داد و برای دستگاه‌های قدیمی و جدید از رمزنگاری‌های پیچیده و پروتکل‌های امن استفاده خواهد کرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.