۱۳شرکت Dyn ارائه‌دهنده‌ی سرویس DNS وقوع حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) علیه کارگزارهای خود، اوایل روز جمعه را تأیید کرد که در پی این حمله بسیاری از مشتریان این ارائه‌دهنده از جمله توییتر، Spotify و گیت‌هاب تحت تأثیر قرار گرفتند.

در بیانیه‌ای که این شرکت برای مشتریانش منتشر کرده، آمده است: «این حمله به‌طور عمده، آمریکای شرقی و مشتریان DNS در این منطقه را تحت تأثیر قرار داده است. مهندسان ما در تلاش هستند تا این مشکل را کاهش داده و برطرف کنند.»
شرکت Dyn گفت ساعت ۹:۳۶ قبل از ظهر، خدمات خود را دوباره بازیابی کرد و بسیاری از مشتریانش به‌ویژه توییتر برخط شدند. هنوز مشخص نیست که چند وب‌گاه تحت تأثیر قرار گرفته است.

برای ساعاتی از صبح، بسیاری از وب‌گاه‌های مشهور از جمله توییتر، Etsy، گیت‌هاب، SoundCloud ،Spotify ،Heroku ،PagerDuty و Shopify از دسترس خارج شده و یا عملکرد بسیار ضعیفی داشته‌اند. نمایندگان Dyn هنوز تایید نکرده‌اند که تمامی قطعی‌ها با حمله‌ی DDoS مرتبط باشد.

Dyn گفته است برای اولین بار نظارت بر وقوع حمله‌ی DDoS را ساعت ۷:۱۰ صبح شروع کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای به مشتریانش گفت: «ما ساعت ۱۱:۱۰ روز جمعه ۲۱ اکتبر ۲۰۱۶ نظارت بر زیرساخت DNS خود در مقابل حملات DDoS و کاهش آن را شروع کردیم. بسیاری از مشتریان ما شاید در پرس‌وجوهای DNS خود تأخیر زیادی تجربه کنند و در این بازه امکان تأخیر انتشار منطقه‌ای وجود داشته باشد. به محض اینکه اطلاعات در دسترس قرار گیرد، این بیانیه به‌روز خواهد شد.»

Dyn گفت هنوز منشأ این حمله مشخص نیست. یک نقشه‌ مربوط به نقاط قطع‌‌شده توسط شرکت ارتباطات راه دور Level۳ Communications قطعی گسترده‌ای را در بخش شمال‌شرقی نشان می‌دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شرکت Dyn حمله‌ی DDoS و قطعی توییتر و گیت‌هاب را تأیید کرد
برچسب ها: