گوگل این هفته اعلام کرد می‌خواهد ویژگی مرور امن را در سامانه‌ی macOS گسترش دهد. این شرکت قصد دارد با این کار از کاربران کروم در برابر تزریق تبلیغات ناخواسته و تغییرات در تنظیمات مرورگرها محافظت کند.

کارشناسان گوگل در وبلاگ امنیتی این شکرت گفتند: «ویژگی مرور امن در دستگاه‌های macOS امنیت را گسترش می‌دهد و تجربه‌ی امنی را با جلوگیری از نمایش برنامه‌های ناخواسته و بدافزارها برای کاربران رقم می‌زند. بنابراین در ادامه کاربران macOS در بازدید از وب‌گاه‌های مخرب و بارگیری بدافزارها، هشدارهای بیشتری را مشاهده خواهند کرد.»

برنامه‌هایی که تبلیغات را نمایش می‌دهند، سیاستِ برنامه‌های ناخواسته‌ی گوگل را نقض کرده و زمانی که مرورگر کروم چنین فعالیتی را در وب‌گاه‌ها مشاهده کند، به کاربران مک هشدار داده می‌شود. باتوجه به تنظیماتی که در مرورگر کروم وجود دارد، گوگل می‌خواهد مطمئن شود برنامه‌های مورد نظر نمی‌توانند تغییراتی را بدون مجوز در صفحات آغازین، صفحات خانگی و موتورهای جستجو ایجاد کنند.

گوگل اخیراً واسط برنامه‌نویسی را برای سامانه‌های مک با نام «لغو تنظیمات» راه‌اندازی کرده که به افزونه‌های کروم اجازه می‌دهد تا صفحات آغازین، صفحات خانگی و تنظیمات جستجو در مرورگرها را تغییر دهند. گوگل می‌خواهد این واسط برنامه‌نویسی، تنها راهِ تأییدشده برای اعمال تغییرات در تنظیمات کروم در سامانه‌های macOS و OS x باشد.

با این‌حال، فقط افزونه‌هایی می‌توانند از واسط برنامه‌نویسیِ لغو تنظیمات استفاده کنند که در فروشگاه رسمی گوگل تأیید شده باشند. از تاریخ ۱۱ فروردین ماه، هر برنامه‌ای که بخواهد خارج از سیاست‌های گوگل، تغییراتی را در تنظیمات کروم اعمال کند، هشداری به کاربر نمایش داده خواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شرکت گوگل ویژگی مرورِ امن را در سامانه‌های macOS گسترش می‌دهد