شرکت Time Warner Cable از تقریبا ۳۲۰ هزار از نفر مشتریان خود با ارسال رایانامه‌هایی در این هفته درخواست کرد تا رمز عبور خود را تغییر دهند تا از حملاتی که ممکن است توسط نفوذگران پیش بیاید در امان بمانند.
این حرکت پس از آن رخ داد که FBI به این غول صنعت مخابرات اعلام کرد که ممکن است کسی به داده‌های مشتریان این شرکت دسترسی پیدا کرده باشد. هنوز معلوم نیست که دقیقاً چه کسی قادر به انجام این کار بوده است،‌ اما شرکت Time Warner ادعا کرده است که داده‌های مشتریان ممکن است از طریق دریافت نرم‌افزارهای مخرب در طی حملات فیشینگ و یا به طور غیرمستقیم از طریق نفوذ به دیگر شرکت‌هایی که داده‌ها و آدرس رایانامه‌های مشتریان TWC را در خود ذخیره کرده‌اند، مورد حمله قرار گرفته باشد.
در روز پنجشنبه، Eric Mangan سخن‌گوی شرکت Time Warner Cable به وب‌گاه Threatpost گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر نفوذ به درون سامانه‌های این شرکت وجود ندارد، و تشویق مشتریان به تغییر رمزهای عبور رایانامه‌های خود – چه از طریق ارسال رایانامه و چه غیر آن- تنها اقدامی پیش‌گیرانه بوده است.
به توجه به گزارش شبکه‌ی ان‌بی‌سی در شب گذشته، اعتقاد بر این است که مشتریانی که دارای حساب کاربری رایانامه از Roadrunner و پورتال رایانامه‌ی وب TWC – rr.com بودند، در این حادثه دست داشته‌اند.
مانگان می‌گوید: «ما در حال تماس شخصی با مشتریانی هستیم که اطلاعات حساب آن‌ها سرقت شده است، تا آن‌ها را آگاه کرده و به آن‌ها کمک کنیم تا رمزهای عبور خود را تنظیم مجدد کنند. به علاوه این‌که ما از طریق وب‌گاه خود راهنمایی‌های متعددی ارائه کرده‌ایم که چگونه می‌توان به گشت و گذار در محیط شبکه به صورت امن‌تری پرداخت و چگونه باید از حملات فیشینگ پرهیز شود.»
اگر شرکت Time Warner نهایتاً به خاطر ناکامی در حفظ امنیت داده‌های کاربران خود محکوم شود، بسیاری از افراد انتظار دارند که نه تنها کمیسیون تجارت دولت فدرال بلکه کمیسیون مخابرات دولت فدرال نیز خشم خود را متوجه این شرکت کنند.
رئیس FCC ، آقای تام ویلر به همراه گری شاپیرو مدیرعامل انجمن فن‌آوری مشتریان چهارشنبه طی جلسه‌ای به بررسی تعدادی از مشکلات که شامل مواردی از شفافیت، امنیت و حریم خصوصی می‌شد، پرداختند.
ویلر گفته است: «حریم خصوصی شبکه مسأله‌ای است که ما همواره درگیر آن بوده‌ایم … من فکر می‌کنم که یکی از چالش‌های ما این است که با استفاده از یک روی‌کرد منطقی و عقلانی اطمینان یابیم که FTC در این موضوع به شکل مناسبی عمل می‌کند … هنگامی که شما به جمع‌آوری اطلاعات دیگران می‌پردازید در برابر آن مسئولیت دارید- اگر یک ارائه‌دهنده‌ی اینترنت به جمع‌آوری اطلاعاتی در مورد من بپردازد- در برابر من مسئولیت دارد که از امنیت این اطلاعات حفاظت کند.»
FCC هنوز هم مشغول بررسی خرید شرکت مخابراتی Charter از شرکت Time Warner Cable است، اگر این خرید نهایی شود، این معامله ۵۵٫۱ میلیارد دلاری که در ماه می سال گذشته اعلام شد، به دومین شرکت بزرگ کابلی با شرکت ارائه‌دهنده‌ی باند در کشور تبدیل خواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شرکت کابلی TIME WARNER از ۳۲۰ هزار نفر از مشتریان خواست گذرواژه‌هایشان را عوض کنند