شرکت پرداخت وام در انگلستان با نام Wonga به مشتریان خود اطلاع داد که احتمالاً در یک حمله‌ی سایبری، بخشی از داده‌های شخصی و مالی این شرکت به سرقت رفته است. براساس گفته‌های این شرکت، نفوذگران توانسته‌اند به نام، آدرس رایانامه، آدرس فیزیکی، شماره تماس، اطلاعات کارت اعتباری و کارت بانکی کاربران دست یابند. بررسی‌های این شرکت در حال انجام است.

شرکت Wonga اعلام کرده هنوز شواهدی مبنی بر سرقت گذرواژه‌های کاربران وجود ندارد ولی کاربرانی که نگران هستند، برای اطمینان می‌توانند گذرواژه‌ی خود را تغییر دهند. به مشتریانی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند اطلاع‌رسانی شده است. روزنامه‌ی گاردین گزارش داد که در این حادثه نزدیک به ۲۷۰ هزار مشتری فعلی و سابق ساکن در انگلستان و لهستان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. تقریباً ۲۴۵ هزار مورد از قربانیان این حادثه اهل انگلستان هستند.

هرچند در این نفوذ، کل اطلاعات کارت‌های بانکی به سرقت نرفته است ولی Wonga اعلام کرده به مؤسسات مالی اطلاع‌رسانی کرده و به مشتریان گفته شده برای بررسی هرگونه رفتار مشکوک در حساب‌ها با بانک‌های خود در ارتباط باشند.

این حادثه یکی از بزرگ‌ترین نقض داده‌هایی است که یک شرکت انگلستانی تجربه کرده است. دفتر کمیساریای این کشور، گروهی را برای بررسی این حادثه راه‌اندازی کرده است و این بررسی می‌تواند برای شرکت مربوطه جریمه‌ی سنگینی در پی داشته باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شرکت پرداخت وام با نام Wonga در انگلستان دچار نقض داده‌ی بزرگی شده است