شرکت نوتانیکس مشغول آماده‌سازی خود برای عرضه‌ی سهام به بورس در آستانه‌ی کریسمس

امید برای افزایش ۲۰۰ میلیون دلار ارزش سهام در سال ۲۰۱۶
برخی از اخبار در زمینه‌ی فن‌آوری ذخیره‌سازی اطلاعات جهان امروز با وجود سکوت قبل از کریسمس داغ هستند. چگونه نام این شرکت تلفظ می‌شود؟ نوتانیکس؟ نو- تانیکس؟ نوتان- ایکس؟
در هر صورت، شرکت تازه‌کار ایالتی ذخیره‌سازی اطلاعات بالاخره در حال جمع‌کردن مدارک خود برای گرفتن سهام خود در بازار است، چرا که آغاز کار بازارها نزدیک است.
امروز این شرکت واقع در سن‌خوزه به ناظر مالی کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده فرم اس خود را تحویل داد، تا راه را برای عرضه عمومی اولیه پیش‌بینی شده در اوایل سال آینده هموار کند. پس از آخرین مرحله‌ی گردآوری سهام این شرکت در ۲۰۱۴ این شروع پر شور ارزشی برابر ۲ میلیارد دلار در بر داشت اگرچه در صورت عرضه‌ی عمومی این مبلغ می‌تواند تا ۳ میلیارد دلار افزایش پیدا کند. بر طبق برنامه، نوتانیکس می‌خواهد تا مبلغ دویست میلیون دلار را در عرضه‌ی سهام اولیه‌ی خود افزایش دهد، هرچند عدد واقعی به قیمت سهام روزانه آن بستگی خواهد داشت. این شرکت در بازار بورس سهام سراسریNasdaq با عنوان XNTN آغاز به کار خواهد کرد. شرکت Nutanix در سال ۲۰۰۹ بنیان نهاده شد در آن زمان این شرکت دسته‌های کارگزارهای x۶۸ را روی هم قرار می‌داد و به عنوان یک منبع اشتراکی به فروش می‌گذاشت هر گره یک دستگاه مجازی را میزبانی می‌کند و آن را به منبع مجازی اصلی متصل می‌سازد، تا نیاز اتصال هر کدام را به یک منبع برق خارجی رفع کند.
هر کدام از این ماشین‌های مجازی روی نرم‌افزارهای VMware و Microsoft’s Hyper-V و ماشین مجازی خود شرکت با عنوان KVM مبتنی بر هایپروایزر Acropolis اجرا می‌شوند.
راز موفقیت این شرکت تازه‌کار در نرم‌افزار مدیریتش است که این سامانه‌‌ها را با هم یکپارچه میکند. این شرکت در زمینه‌ی سخت‌افزار با شرکت های دل و لنوو همکاری دارد.
این‌ها در مورد خود شرکت بود- حال اجازه بدهید در مورد سایر ویژگی‌های آن صحبت کنیم. در سال مالی ۲۰۱۵ که به جولای ختم میشود، نوتانیکس ۱۲۶ میلیون دلار زیان خالص متحمل شد که بدتر از ۸۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ و ۴۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳؛ از فروش ۲۴۱ میلیون دلار (با ۸۹ درصد فروش بیشتر از ۱۲۷ ملیون دلار در سال گذشته) بود. در سه ماه منتهی به ۳۱ اکتبر امسال این شرکت۸۷ میلیون دلار درآمد داشته است (۸۹ درصد بیشتر از ۴۶ میلیون دلار سال گذشته) و ۳۸ میلیون دلار ضرر داشته است (بدتر از ۲۸ ملیون دلار در سال گذشته)
در زمینه‌ی فعالیت‌های اداری این شرکت می‌گوید که رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و بنابراین زیان متحمل شده را این‌گونه شرح می‌دهد: «ما همچنان مشغول به سرمایه‌گذاری عظیم برای افزایش حجم شرکت بودیم تا بتوانیم بستر خود را توسعه دهیم، بنابراین قابلیت‌های فروش، بازاریابی و پوشش جهانی خود را گسترش داده و منابع عمومی و مدیریتی خود را برای حمایت از این رشد افزایش دادیم.»
این شرکت اعتراف می‌کند که: «بازارهایی که ما در آن‌ها رقابت می‌کنیم، به سرعت تکامل پیدا می‌کنند، به طوری که باعث می‌شود پیش‌بینی درخواست‌های کاربران نهایی با میزان انطباق شرکت برای ارائه‌ی راه‌حل‌ها هم‌خوانی نداشته باشد. اگر مشتری نهایی راه‌حل ما را نپذیرد، توانایی‌های ما برای رشد عمل‌کرد و نتایج این فعالیت‌ها سیری معکوس را طی خواهند کرد.»
شرکت نوتانیکس دارای ۱۳۶۸ کارمند است و ۲۱۰۰ مشتری را اداره می‌کند، مهم‌ترین این مشتریان عبارتند از شرکت‌هایBest Buy، شرکت Kellogg بورس سهام نزدک، نینتندو، تویوتا موتور در شمال آمریکا، دفتر وزارت دفاع آمریکا و بخش یاهو در ژاپن.
مهم‌ترین رقبای این شرکت عبارتند از شرکت‌های بزرگ ذخیره‌سازی نظیر: EMC ،NetApp وHDS.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.