شرکت امنیتی Karamba و دریافت سرمایه برای حفاظت خودروها در برابر نفوذگران

شرکت امنیتی کارامبا شرکتی که متخصص ارائه راه‌حل‌های طراحی شده برای حفاظت خودروهای متصل به شبکه در برابر حملات سایبری است (مستفر در سرزمین‌های اشغالی)، از پنهان‌کاری خارج شده و اعلام کرده است که ۲٫۵ میلیون دلار در بودجه‌بندی خود اضافه کرده است.
محققان در سال‌های گذشته نشان داده‌اند که وسایل نقلیه‌ای چون تویوتا پریوس، تسلا مدل اس، جیپ چروکی و نیسان لیف در برابر حملات نفوذگران برای بهره بردن از نقص‌هایی که در سامانه‌های اتصال آن‌ها به شبکه وجود دارد، آسیب‌پذیر هستند.
شرکت کارامبا، شرکتی است که به وسیله گروهی از کارآفرینان و کارشناسان امنیت سایبری ایجاد شده است و هدف آن حفاظت از خودروهای متصل به شبکه با ارائه راه حل‌های نقطه پایانی طراحی شده برای واحدهای سخت کنترل الکترونیکی (ECUs) است، که می‌تواند به صورت راه دور و از طریق اینترنت، وای‌فای و یا بلوتوث قابل دسترسی باشد.
اگر یکی از کنترل‌گرها خارجی قابل دسترسی به خطر بیفتد، مهاجمان می‌توانند راه خود را به سمت گذرگاه کنترل شبکه خودرو (CAN) و جایی که آنها می‌توانند توابع مختلف را کنترل کنند، باز کنند.
شرکت کارامبا پیشنهاد راه‌حل‌هایی را می‌دهد که خودروسازها و تأمین‌کنندگان ردیف اول آنها می‌توانند در ECU ها برای اطمینان از اینکه تنها کدها و برنامه‌های مجاز قابل اجرا هستند، به کار گیرند. این محصول فروشندگان را قادر می‌سازد تا تنظیمات کارخانه را برای هر کدام از کنترل‌گرها تعریف کنند و فهرست سفیدی از پرونده‌های دودویی، روال‌ها، اسکریپت‌ها و رفتارهای شبکه مجاز را ایجاد کنند.
این شرکت می‌گوید که محصول آن‌ها، تلاش برای بارگیری و اجرای کد غیرمجاز روی ECU مسدود می‌کند و فوراً به سازندگان هشدار داده و اطلاعات دقیق حمله‌ای را که می‌تواند از آسیب‌پذیری‌های بالقوه بهره‌برداری کند، به آنها ارائه می‌کند.
این شرکت ادعا می‌کند که تأمین‌کنندگان ردیف اول قطعات نیز آمادگی خود را برای آزمایش فناوری اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده به صورت عمومی در دسترس قرار گیرد.
این شرکتِ امنیت خودرو می‌گوید که راه‌حل‌های طراحی آن‌ها – که اجازه می‌دهد تنها کدها و نرم‌افزارهای خاصی اجرا شوند- امکان مثبت کاذب را ادر اشتباه ز بین می‌برد. این محصول می‌تواند هم در داخل کنترل‌گرها در طی روند توسعه تعبیه شود و هم به راحتی بر روی خودروی موجود نیز در طی دوره‌های منظم تعمیر و نگهداری نصب شود.
تشخیص زودهنگام تلاش‌های حملات سایبری و پیشگیری از بدافزارها بدون خطرات مثبت کاذب برای ایمن‌سازی خودروها علیه نرم‌افزارهای مخرب ضروری هستند. رویکرد منحصر به فرد شرکت امنیتی کارامبا که می‌تواند موجب ارائه هشدارهای اولیه تلاش‌های حمله شده و از نفوذ بدافزار در کنترل کننده‌های امنیتی هم خودروهای موجود و هم خودروهای جدید، جلوگیری کند، بسیار تاثیرگذار است.
شرکت امنیتی کارامبا ۲٫۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری YL Ventures و شرکت سرمایه‌گذاری سهام خصوصی GlenRock دریافت کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.