یک شخص ناشناس در حراجی که خدمات نظامی ایالات‌متحده (USMS) برگزار کرد توانست ۲۷۰۰ بیت‌کوین (معادل با ۶/۱ میلیون دلار) بخرد.

دولت آمریکا اوایل این ماه اعلام کرد که قصد دارد ۲۷۱۹ بیت‌کوین را که از طریق جرائم، موارد مدنی و اجرایی مانند Silk Road به‌دست‌آمده بود را به حراج بگذارد.

US Marshals اعلام کرد که در این مناقصه که در روز ۲۲ آگوست از ساعت ۱۳ تا ۱۹ برگزار شد، ۴ عدد پیشنهاد دریافت شده است. اکثر بیت‌کوین‌هایی که در این مناقصه ارائه شدند از بازار سیاه اینترنتی Silk Road جمع آوری شده‌اند.

۲۷۱۹ بیت‌کوین این مناقصه شامل:

حدود ۱۳۰۰ بیت‌کوین از یک مورد مدنی مربوط به متیو گیلام ، یک دلال دارو در Silk Road، جمع‌آوری شد. وی در سال ۲۰۱۵ به ۹ سال زندان محکوم شده بود.

تنها ۲/۸ بیت‌کوین مستقیماً از بنیان‌گذار Silk Road یعنی راس آلبریچ اخذ شده است؛ وی متهم به خریدوفروش کالاهای غیرقانونی در Silk Road است و به دو بار حبس ابد محکوم شده است.

حدود ۶۵ بیت‌کوین از کارل فورس جمع‌آوری شده است، وی سابقاً یکی از عوامل اداره مبارزه با مواد مخدر بوده است که متهم به سرقت بیت‌کوین طی بررسی Silk Road است.

حدود ۶۶۵ بیت‌کوین از سین رابرسون جمع‌آوری شده است. رابرسون اهل فلوریدا به‌طور غیرقانونی فروشگاهی اینترنتی برای فروش کارت‌‌های اعتباری راه‌اندازی کرده بود.

طبق گزارش‌های این سازمان، آخرین فرصت برای ثبت پیشنهاد‌ها ۱۸ آگوست بود و تنها ۵ نفر پیشنهاد خود را به ثبت رساندند.

اگرچه این اولین مناقصه بیت‌کوینی نیست که خدمات نظامی آمریکا برگزار کرده است. سازمان اجرای قانون فدرال تاکنون بیت‌کوین‌های بسیاری در مناقصات به فروش رسانده است.

آخرین مناقصه ۱۵ نوامبر برگزار شد که در آن ۱۱ پیشنهاددهنده ازجمله itBit تبادل بیت‌کوین، در مقابله با شرکت تجاری Cumberland Mining و سرمایه‌گذار تیم دراپر، ۴۴۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۱۴/۶ میلیون دلار خریدند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شخص ناشناسی ۲۷۰۰ بیت کوین در مناقصه دولت آمریکا خریداری نمود!
برچسب ها: