شبکه‌ی برق رژیم اشغال‌گر قدس، هدف حملات بی‌امان سایبری

رژیم صهیونیستی که یک قلعه‌ی آهنی دیجیتالی برای خود ساخته است، امسال متحمل یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری بوده است.
این روزها، نام اسرائیل به علت حمله‌ی سایبری عظیمی که علیه‌ آن رخ داده است، سرخط بسیاری از اخبار شده است. این حمله ماشه را بر روی شبکه‌ی قدرتمند برق این رژیم غاصب کشیده است.
وزیر انرژی این رژیم، استاینیتز در کنفرانس فن‌آوری سایبری ۲۰۱۶ در تل‌آویو و مرکز مجتمع در روز سه‌شنبه بر اساس مقاله‌ای منتشر یافته توسط Times اسرائیل گفت: «دیروز یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری را که تا به حال تجربه نشده است را شناسایی کردیم.»
آقای استاینیتز افزود: «بدافزار شناسایی شده و نرم‌افزاری برای خنثی‌کردن آن آماده گردید، ما باید بسیاری از رایانه‌های مراجع الکتریکی اسرائیلی را از کار بیاندازیم. کنترل موقعیت در دست ماست و امیدواریم به زودی این حادثه‌ی خطرناک به پایان برسد… اما در حال حاضر سامانه‌های رایانه‌ای آن‌گونه که باید کار نمی‌کنند.»

حمله‌ی سایبری شدید علیه سازمان الکتریکی اسرائیل
این حمله‌ی شدید در اوایل این هفته اتفاق افتاد، در حالی که اسرائیل طی دو روز گذشته مصرف برق بی‌رویه‌ای را تجربه کرده است، بدین علت که با درخواست ۱۲۶۱۰ مگاواتی برق به علت کاهش دما مواجه شده است و این توسط شرکت برق اسرائیل تأیید شده است.
با اینکه مقامات رژیم صهیونیستی در مورد این اتفاق نظری ندادند چون به هیچ‌کس مظنون نبودند، اما به روزنامه‌ی اسرائیلی Haaretz گفتند که طی چند ساعت آینده این مشکل را حل می‌کنند.
در نیمه‌ی جولای ۲۰۱۵، اداره‌ی سایبری ملی درباره‌ی این حملات رایانه‌ای اخطار داده بود و گفته بود که ممکن است بخشی از شبکه‌ی برق کشور را خاموش کند.
مظنونان پشت این حادثه هنوز شناسایی نشده‌اند، و وزیر انرژی نیز جزئیات این حادثه را بازگو نکرده است.
اما، سخن‌گویی از جانب مقامات تأیید کرد که برخی از سامانه‌های رایانه‌ای دو روز به علت حمله‌ی سایبری خاموش بوده‌اند.

حملات پیشین سایبری علیه سامانه‌‌های SCADA
پیش از این اسرائیل مورد هجوم حملات سایبری بسیاری با نام OpIsrael بوده است (حملات هماهنگ‌شده‌ای که توسط گروه‌های ضدصهیونیستی و فلسطینیان صورت می‌گرفت) که در روز هفتم آوریل سال ۲۰۱۳ در روز عید بزرگ‌داشت هولوکاست و با هدف پاک کردن اسرائیل از صفحه‌ی اینترنت صورت می‌گرفتند.
ایران عزیزمان و گروه حزب‌الله در سال گذشته حمله‌ی دیگری را علیه شهروندان اسرئیلی صورت دادند.
رژیم اشغال‌گر قدس در پاسخ به این حملات توانایی‌های خود را برای مبارزه با جنگ سایبری افزایش داده و با انجام آزمایشات تحقیقاتی توسط افراد از ملیت‌های مختلف از آمریکا و اروپا و آسیا، به نقطه‌ای برای امنیتی سایبری تبدیل شده است. شرکت‌های امنیت سایبری اسرائیل ادعا می‌کنند سال گذشته ۳ میلیارد دلار صادر کرده‌اند.
حادثه‌ای مشابه این حمله چند ماه پیش در روز ۲۳ دسامبر در اوکراین اتفاق افتاد که طی آن تروجانی به نام BlackEnergy به سامانه‌ی اسکادای این کشور صدمه زد که موجب قطعی برق در سرتاسر ناحیه‌ای به نام Ivano-Frankivsk اوکراین شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.