سازمان امنیت و همکاری اروپا که بر روند انتخابات و جنگ‌ها نظارت می‌کند، روز چهارشنبه اعلام کرد آخرین نهاد جهانی است که هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

براساس وین این سازمان ریشه در جنگ‌های سرد دارد ولی بعد از سال ۱۹۹۱ گسترش یافته و در حال حاضر ۵۷ کشور از جمله آمریکا، روسیه و اوکراین عضو آن هستند. در حال حاضر ۷۰۰ برنامه‌ در این سازمان، بر روی جنگ در شرق اوکراین، انتخابات و ردیابی آزادی رسانه‌ها تمرکز کرده و فعالیت دارند.

سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا در رایانامه‌ای به خبرگزاری‌های فرانسه گفت در اوایل ماه نوامبر از یک حادثه‌ی مهم امنیتی مطلع شده است. این سازمان اعلام کرد این حملات محرمانگی و جامعیت شبکه‌های فناوری اطلاعات را در معرض خطر قرار داده است. هرچند این شبکه‌ها در حال حاضر به عملیات خود ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این سازمان اطلاعاتی غربی معتقد است گروه نفوذ روسی APT۲۸ پشت این حملات باشد. این گروه نفوذ که با نام‌های دیگری همچون Fancy Bears شناخته می‌شود، احتمال می‌رود در حملات سطح بالای دیگری نیز حضور داشته و به سرویس‌های اطلاعاتی روسیه مرتبط است.

با وجود اینکه سازمان‌ها میلیاردها دلار هزینه صرف مقابله با حملات سایبری می‌کنند، تعداد حملات سایبری علیه دولت‌ها در حال افزایش است. مسئله‌ی حملات سایبری بین کشورهای آمریکا و روسیه نیز ادامه‌دار شده تا جایی که آمریکا ادعا می‌کند گروه‌های نفوذ روسیه اسناد مربوط به انتخابات آمریکا را به سرقت برده و به‌طور عمومی افشاء کرده‌اند.

کاخ سفید اعلام کرده ریاست جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین مستقیماً در این نفوذها نقش داشته و واشنگتن در زمان و مکان مناسب نسبت به این حملات مقابله به مثل خواهد کرد. کرملین تمامی این اتهامات را رد کرده و خواستار این است که آمریکا تمامی ادعاهای خود را اثبات کند. رئیس جمهور منتخب آمریکا، دونالد ترامپ نیز این ادعاها را مسخره عنوان کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

شبکه‌های سازمان امنیت و همکاری اروپا مورد نفوذ قرار گرفته است