نخست‌وزیر سنگاپور، لی لونگ ، تایید کرده ‌است که دولت کشورش در نظر دارد شبکه و رایانه‌های دولتی را ظرف مدت یک‌ سال و به دلایل امنیتی از اینترنت قطع کند. این مهم به این دلیل انجام می‌شود که از حملات سایبری پیش‌گیری شده و مهاجمان نتوانند بد‌افزارهای مخرب خود را به شبکه دولتی تزریق کنند. این خبر با توجه به این‌که سنگاپور یکی از فناورترین کشورهای دنیاست بسیاری از کارشناسان صنعتی را متعجب کرده ‌است.

شبکه خبری محلی The Straits Times می‌گوید این تصمیم بر روی یکصدهزار رایانه انجام خواهد شد. نخست وزیر سنگاپور در حمایت از این تصمیم دولت گفته ‌است :«ما به تازگی اقدام به جداسازی برخی خدمات عمومی دولتی از اینترنت کرده‌ایم و این روند را ادامه خواهیم داد تا رایانه‌های کارمندان دولت از اینترنت قطع شوند.» طی این تصمیم کارمندان دولتی هم‌چنان می‌توانند از طریق دستگاه‌های شخصی‌شان به اینترنت متصل شوند.

آقای لونگ می‌گوید :«آیا ما بابت این تصمیم خوشحال هستیم؟ نه این‌طور نیست، چرا که احتمالا میران بهره‌وری ما کاهش می‌یابد. اما در طرف مقابل، امنیت سامانه‌ّ‌ها، امنیت شهروندان و اطلاعات مرتبط با آن‌ّ‌ها بهبود خواهد یافت.»
وی تایید کرده‌ است که پیش از این شبکه‌های وزارت‌های امورخارجه و دفاع از اینترنت قطع شده‌اند.

یکی از مقامات امنیت سایبری به خبرگزاری‌های محلی گفته‌ بود که طی سال گذشته بیش از ۱۶ مورد حمله بدافزاری به سامانه‌های دولتی شده بود که متخصصان دولتی توانسته‌ بودند آن‌ها را خنثی کنند.
در سال ۲۰۱۴ بخشی از وب‌گاه نخست‌وزیری و هم‌چنین ریاست جمهوری توسط مهاجمان ناشناس هدف قرار گرفته ‌بود. در دسامبر ۲۰۱۵ نیر متخصصان FireEye شبکه‌ بات سارقی را کشف کرده‌بودند که با اتکا به یک در پشتی با نام LATENTBOT توانسته‌ بود به برخی از کشورها از جمله سنگاپور نفوذ کند. در ماه ژانویه ۲۰۱۶ نیز، نوعی از بدافزار بانکی Tinba توانست برخی از موسسات مالی را در منطقه جنوب‌شرقی آسیا از جمله سنگاپور هدف خود قرار دهد.
باید در نظر داشت که این تصمیم برای کشوری مثل سنگاپور که بسیاری از خدمات را بر مبنای اینترنت به شهروندانش ارائه می‌کند تصمیمی سخت بوده‌ است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سیاست دولت سنگاپور برای امنیت بیش‌تر
برچسب ها: