سرویس درآمد داخلی ایالات متحده‌ی آمریکا (IRS) پس از افزایش عظیم گزارش‌های مربوط به فیشینگ و حملات بدافزاری که مالیات‌دهندگان را نشانه رفته است، به آمریکایی‌ها هشدار داده است.
مقامات مالیاتی آمریکا در یک توصیه‌نامه می‌گویند که به خصوص امسال گزارش‌های مربوط به کلاه‌برداری‌ از طریق رایانامه و پیام کوتاه ۴۰۰ درصد افزایش یافته است و انتظار می‌رود که تا مهلت تشکیل پرونده‌ی مالیاتی در ماه آوریل ادامه پیدا کند.
یکی از اعضای کمیسیون IRS در هشداری گفت: «این جهش چشمگیر در کلاه‌برداری در شلوغ‌ترین فصل مالیاتی ایجاد شده است. مراقب کلاه‌بردارانی باشید که رایانامه‌ای را شبیه به رایانامه‌ی مقامات رسمی ارسال می‌کنند و تلاش می‌کنند مردمی را که سخت سرگرم کار بر روی مالیات‌های خود هستند، به اشتباه وادار کنند. ما از مردم مصرانه می‌خواهیم که روی این رایانامه‌ها کلیک نکنند.»
تاکنون IRS اعلام کرده است که ۱۳۸۹ گزارش را گردآوری نموده است. این رقم بالاتر از تمام سال ۲۰۱۴ است که در آن ۱۳۶۱ گزارش دریافت شد و بیشتر از نیمی از گزارش‌های سال ۲۰۱۵ است که در آن ۲۷۴۸ مورد ارسال شده بود.
IRS می‌گوید که رایانامه‌ها و پیام‌های متنی اغلب شبیه به اعلامیه‌های رسمی از سازمان و مراکز مالیاتی هستند. اغلب موارد از اهداف خواسته می‌شود که اطلاعات شخصی و یا جزییات مالیاتی خود را ارائه کنند.
این جزییات اطلاعات معمولاً توسط کلاه‌برداران جمع‌آوری شده و برای درخواست‌های مدرک جعلی و ادعای برگشت مالیاتی استفاده می‌شود که مبالغ آن‌ها توسط این کلاه‌برداران بالا کشیده می‌شود.
اف‌بی‌آی اعلام کرده است که به طور کلی با مالیات‌دهندگان از طریق رایانامه‌های ناخواسته ارتباط برقرار نکرده است و مدارک رسمی و اطلاعیه‌ها تنها از طریق پست فرستاده می‌شود.
مردم مالیات‌دهنده تنها کسانی نیستند که امسال مورد حمله و هدف قرار گرفته‌اند. IRS می‌گوید که افزایشی در حملات اسپیرفیشینگ علیه خود ارائه‌دهندگان خدمات مالیاتی مشاهده کرده است. به نظر می‌رسد که این حملات با خدعه می‌خواهند که شماره‌ی اطلاعات مالیاتی PTIN این ارائه‌دهندگان را به دست آورند و همین‌طور احراز هویت‌هایی را ترتیب دهند که می‌توانند برای حمله به سامانه‌های تشکیل پرونده‌ی IRS استفاده شوند.
این آژانس به همه‌ی مالیات‌دهندگان و ارائه‌دهندگان خدمات مالیاتی هشدار می‌دهد که با هرگونه رایانامه‌ی ناخواسته‌ای که از آن‌ها می‌خواهد تا اطلاعات شخصی و اعتبارنامه‌های حساب خود را ارائه کنند، با احتیاط برخورد کنند و از هر گونه کلیک کردن بر روی پیوندهای رایانامه‌های ناخواسته و مشکوک و پیام‌های متنی پرهیز کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سونامی فیشنگ در راه آمریکاست!