سود ۱۲۱ میلیون دلار برای گروهی کلاه‌بردار که از باج‌افزار استفاده می‌کنند!

۱۸۵۸بر اساس گزارش اخیر آزمایشگاه امنیتی McAfee که هر سه ماه منتشر می‌شود، فرد یا گروه مسئول انجام عملیات توزیع یک نمونه باج‌افزار، ۱۸۹.۸۱۳ بیت‌کوین (بیش از ۱۲۱ میلیون دلار) از فعالیت‌هایش کسب درآمد داشته است.

کارشناسان بیان‌ می‌کنند که حساب مالی حال حاضر این کلاه‌بردار حدود ۹۴ میلیون دلار است. این بدین معنا است که کلاه‌برداران حدود ۲۷ میلیون دلار را یا برای ارتقاء کارگزارهای خود و یا سایر مخارج هزینه کرده است.

حملات باج‌افزاری نسبت به سال گذشته ۱۲۸% افزایش داشته‌اند!

طبق داده‌های منتشر شده از سوی McAfee، مجموع کل آلودگی‌های باج‌افزاری ۱۲۸ درصد در سال افزایش پیدا کرده است. هر سه ماه، کارشناسان امنیتی شرکت، نسخه‌های جدید باج‌افزار را می‌یابند و در هر دوره این تعداد نسبت به دوره‌ی پیش بیشتر می‌شوند. اگرچه آلودگی‌های باج‌افزاری همه خطرناک هستند اما نوع خاصی از این حملات توجه شرکت‌های امنیتی را به خود جلب کرده و آن‌هم حملات باج‌افزاری به بیمارستان‌ها است.

شرکت McAfee، از ۲۴ مورد نام برده است که در آن، باج‌افزار کنترل شبکه بیمارستان را به دست گرفته و باعث از کارافتادن آن شده است. McAfee توضیح می‌دهد که در فوریه‌ی سال گذشته نیز به افزایش آلودگی‌های باج‌افزار‌ها در بیمارستان اشاره کرده بوده اما اوضاع اکنون بسیار بدتر شده است.

حوادثی از این قبیل نه‌تنها در ایالات‌متحده آمریکا، بلکه در بسیاری از کشور‌ها گزارش شده‌اند. این فهرست شامل آلمان، بریتانیا، کره‌جنوبی و استرالیا نیز می‌شود. با این‌حال، ایالات‌متحده به دلیل داشتن سامانه‌ی مراقبت‌های پزشکی تجاری‌شده هدف موردعلاقه‌ی مهاجمان است. آلودگی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های سراسر ایالات‌متحده، از کلرادو تا کانزاس و از کالیفرنیا تا جورجیا، اتفاق افتاده است.

کلاه‌برداران باج‌افزار از بیمارستان، بیش از ۱۰۰.۰۰۰ دلار به دست آورده‌اند!

همان‌طور که باج‌افزار بر روی مصرف‌کنندگان خاصی هدف‌گذاری می‌کند، هدف قرار دادن بیمارستان‌ها نیز می‌تواند سودمند باشد. McAfee گزارش می‌کند که یک گروه باج‌افزاری که تمرکز خود را فقط بر روی بخش مراقبت‌های پزشکی گذاشته بوده است و توانسته ۱۰۰ هزار دلار از این تلاش به دست بیاورد. سایر نفوذگران در انجمن‌های جرائم سایبری و نفوذ زیرزمینی، این گروه را سرزنش کرده‌اند اما این مسئله، گروه مذکور و یا سایر نفوذگران را از ادامه‌ی حمله به بیمارستان‌ها و سایر واحد‌های اورژانس بازنداشته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.