برخی تبهکاران با استفاده از شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک اقدام به فروش کارت‌های نقدی مسروقه می‌کنند.
دنیل کوهن، رییس بخش ضد تبهکاری سامانه‌های RSA در این مورد اذعان داشت شرکت فیس‌بوک آن‌طور که باید در برخورد با این خطر و سوءاستفاده، جدی و فعال نیست.

شما با جستجوی عبارت «cvv۲» در فیس‌بوک به موارد پیشنهاد فروش کارت‌های نقدی مسروقه بر خواهید خورد. مجله El Reg در مورد بررسی اصالت کارت‌ها اقدامی نکرده ‌است و نمی‌تواند بگوید این داده‌ها حقیقی هستند یا خیر؛ هم‌چنین مشخص نیست که آیا این کارت‌ها غیرفعال شده‌اند یا خیر.
این فعالیت غیرقانونی به‌خوبی نشان می‌دهد که مجرمان در هر جای ممکن پخش شده‌اند و فعالیت می‌کنند. همچنین نمونه مشابه این کار در شبکه اجتماعی VK که نمونه مشابه فیس‌بوک در روسیه است، انجام می‌شود. در شبکه QQ که یک سامانه پیام‌رسان چینی است نیز چنین مسئله‌ای مشاهده شده ‌است.

به‌طور کلی هیچ دلیل قانونی و قانع‌کننده‌ای برای انتشار جزئیات کارت‌های نقدی و رمزهای امنیتی آن‌ها در وب‌گاه‌های شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد. بنا به گزارش سامانه RSA، فیس‌بوک پست‌های مرتبط با این عمل غیرقانونی را حذف می‌کند، اما این فرآیند دو روز به طول می‌انجامد.
بررسی‌ها و مشاهدات مجله El Reg در وب‌گاه‌های شبکه‌های اجتماعی خود گواه انجام چنین اقدامی توسط فیس‌بوک است. با بررسی ساده برای چند روز متوالی مشخص شد تعداد کمی (سه تا پنج) مورد از این پست‌ها وجود دارد. این مقدار ناچیز است و خطری را به آن صورت ایجاد نمی‌کند، اما مسئله این است وجود همین مقدار هم بحث‌برانگیز است و نباید حتی به مقدار کم شاهد چنین مواردی باشیم.
مجلهEl Reg از شرکت فیس‌بوک دعوت کرده است در مورد این پست‌ها اطلاعاتی را ارائه دهد، اما تاکنون پاسخی از این شرکت دریافت نشده ‌است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سوءاستفاده تبهکاران از فیس‌بوک برای فروش کارت‌های نقدی مسروقه
برچسب ها: