«تا زمانی که به شما حمله نشده است، مشکلی وجود ندارد»؛ این جمله ممکن است خنده‌دار به نظر برسد اما حقیقت دارد. همه‌ی سازمان‌ها باید در برابر حملات سایبری انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند. اکنون که پا به سال جدید میلادی گذاشته‌ایم، زمانی مناسب فراهم شده است تا صنعت ایمن‌سازی راه حلی ارائه دهد که سازمان‌ها برای این جمله‌ی مضحک ولی واقعی به آن نیاز دارند؛ راه حل‌هایی امنیتی که زمان شناسایی و حل مشکل را کوتاه‌تر می‌کنند.

اما در حال حاضر پیچیدگی‌هایی امنیتی بر سر راه رسیدن به این نیازها قرار داد.

از یک طرف صنعت ایمن‌سازی، صنعتی بزرگ و کامل می‌باشد که بر اساس یک تعداد بیشتری محصول و نمونه شاخص و برتر استوار است. اما این سامانه‌‌ها ممکن است حاوی راه حل‌های دیگری نیز باشند که همانند راه‌های برجسته مؤثر نباشند یا حتی به خوبی کار هم نکنند. با این حال، فروشندگان بزرگ سعی در ارائه‌ی محصولی دارند که بتواند فاصله‌های امنیتی را کاهش دهد.

بسیاری از سازمان‌ها به سرعت روی جدیدترین نوآوری‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند که شکاف مشخصی را پر می‌کنند. نتیجه‌ی این امر «لحافی چهل‌تکه» از محصولات است که تیم امنیتی به سختی می‌تواند آن‌ها را مدیریت کند. راه حل‌های ارائه‌شده ممکن است با توانایی‌ها و قابلیت‌ها تداخل داشته و استانداردهای صنعت ایمن‌سازی را برآورده نکند و به احتمال زیاد با آن ناسازگاری دارد. فن‌آوری‌های برجسته‌ای را که نتوان در ابعاد بزرگ به کاربرد در واقع فن‌آوری عملی نمی‌باشند و مهم نیست تا چه اندازه این فن‌آوری تأثیرگذار است. ما به عنوان فروشندگان برجسته برای کاهش این پیچیدگی‌های امنیتی لازم است هدفی متحد را دنبال کنیم و با در نظر گرفتن سه راه زیر، در برابر حملات سایبری از خود دفاع کنیم:

۱.اشتراک اطلاعات به صورت محلی و جهاتی در زمان واقعی: هوش محلی وقتی بر اساس روابط و تجزیه و تحلیل زیر ساخت یک شرکت باشد، زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا دستور‌العمل‌های امنیتی و لایه‌های دفاعی مختلفی ایجاد شود تا شناسایی و رفع مشکل سریع تر انجام گیرد. اطلاعات جهانی همه‌ی حوادث و اطلاعات مشخص را در سرتاسر سازمان‌های چندگانه به هم متبط می‌سازد تا تجزیه و بررسی را انجام داده و در صورت نیاز حفاظت از سازمان‌ها را خیلی سریع به اشتراک بگذارند. این صنعت گام‌هایی برداشته است تا بتواند اطلاعات را به صورت فعالانه و با شیوه‌ای مناسب تر، به خصوص از طریق اتحادیه، به اشتراک بگذارد. اما برای همکاری و تصمیم‌گیری سریع‌تر، لازم است که این اطلاعات بین اشخاص مطمئن به صورت خودکار و در زمان مناسب انجام گیرد. هرچقدر که این صنعت بتواند سریع‌تر این اطلاعات و دانش را از طریق شبکه و به شیوه‌ای قابل قبول، به اشتراک بگذارد، آن‌گاه دشمنان نیز کمتر می‌توانند از موفقیت‌های مداوم و ناشناس ماندنشان لذت ببرند.

۲.کار در زیر ساخت‌های موجود: بسیاری از سازمان‌های فن‌آوری امنیتی باید ساختارهای امنیتی خود را به گونه‌ای تغییر دهند که مطابق با خطرات و تهدیدات جدید باشند. این یک مدل پایدار نمی‌باشد. همه‌ی سازمان‌ها نمی‌توانند خود را با جدیدترین خطرات و تهدیدات به‌روزرسانی کنند و امنیت مؤثر خود را افزایش دهند. سازمان‌های با منابع محدود به فن‌آوری‌هایی نیاز دارند تا بتوانند به آرامی با این راه حل‌های موجود ادغام شده و به اطلاعات ارزشمند نفوذ کرده تا محافظت از سازمان را تقویت کند.

۳.همراهی خودکارسازی با کنترل کردن: خودکار کردن تبادل اطلاعات برای رسیدن به امنیت مؤثرتر لازم و ضروری است. اما این خودکارسازی نیز به نوآری‌هایی در امنیت نیاز دارد تا به پاسخی سیستماتیک دست یابد. راه‌های امنیتی باید بتوانند روی هوش تهدیدات عمل کرده و با به کارگیری تحلیل و خودکارسازی، پاسخ سیستماتیک را در سرتاسر فن‌آوری‌های امنیتی به کار رفته کنترل کند. این موضوع نه تنها مدت زمان لازم برای بازسازی را کاهش می‌دهد بلکه به جبران کمبود توانایی‌های امنیت سایبری جهانی کمک می‌کند که از تیم‌های امنیتی بسیاری برای پاسخ سریع و جامع ممانعت به عمل می‌آورد.

نتیجه‌ی راه حل‌های مذکور حرکتی یک‌پارچه به سمت ساختار دفاعی متحد و منظم خواهد بود که دید، کنترل، هوش و زمینه‌ای را در سرتاسر راه حل‌ها ارائه می‌دهد. اقدام به عنوان چهارچوب «تشخیص و پاسخ» باعث تسریع در پاسخ به تهدیدات مشخص و نوظهور می‌شود. با ایجاد راه حل‌هایی برای پیشرفت در این سه موضوع می‌توان پیچیدگی امنیتی را کاهش داد در حالی که با کمک به سازمان‌های بیشتری می‌توان خطر حملات را کاهش داد. این همان هدفی است که همگی باید برای رسیدن به آن در این سال تلاش کنیم.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سه توصیه‌ی مهم که هر شرکت امنیتی باید در نظر بگیرد