۲نزاع با ویندوز فون هنوز هم ادامه دارد، این‌بار یک شرکت دیگر به‌طور ناگهانی این بستر نرم‌افزاری را کنار گذاشته است، شاید دلیل این کار افول شرایط ویندوز فون در بازار باشد.
eBay اعلام کرد که سرویس‌گیرنده‌ی رسمی آن از ویندوز استور حذف شده و به کاربران توصیه می‌شود که در عوض به وب‌گاه eBay مراجعه کنند تا بتوانند به استفاده از سرویس محبوب خود ادامه دهند.
برنامه‌ی کاربردی ویژه‌ی ویندوز eBay دیگر در دسترس کاربران نخواهد بود. شما کماکان می‌توانید با بازدید از eBay.com از طریق مرورگرتان از eBay خرید کنید. اطلاعیه‌ی مربوط به این مسئله هم در حال حاضر به کاربران نمایش داده می‌شود.

هیچ نشانه‌ای از ارائه‌ی یک برنامه‌ی تحت ویندوز ۱۰ از eBay برای تلفن‌های همراه وجود ندارد
در بیشتر موارد، وقتی یک سازمان تصمیم می‌گیرد برنامه‌ی تحت ویندوز موجود در تلفن خود را حذف کند، کاربران جامعه امید دارند که یک برنامه‌ی جامع ارائه شود که از دستگاه‌ها و تلفن‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ پشتیبانی کند. اما این‌بار، هیچ‌ نشانه‌ای از چنین طرحی وجود ندارد، و هیچ‌کسی نمی‌تواند با اطمینان بگوید که eBay قصد ادامه‌ی کار با ویندوز ۱۰ با یک برنامه‌ی جامع را دارد.
حذف نرم‌افزار رسمی eBay مشابه خارج‌شدن نام‌های مطرح دیگر از ویندوز فون است، نظیر آمازون و پی‌پال.
هرگاه توسعه‌دهندگان خبری از حذف برنامه‌های ویندوز فون خود دادند، کاربران را به استفاده از مرورگر برای ادامه‌ی دسترسی به سرویس‌هایشان تشویق نمودند، ‌این درست همان کاری است که eBay انجام می‌دهد.
متأسفانه تغییرات نه‌چندان خوشایندی برای ویندوز فون در حال شکل‌گیری است و ظاهراً مایکروسافت هیچ تصمیمی برای جلوگیری از این جریان ندارد. در حقیقت مایکروسافت در مورد تحولات پیرامون ویندوز فون سکوت اختیار کرده و پاسخی در برابر این شایعه که نام تجاری لومیا به پایان عمر خود نزدیک می‌شود ندارد.
پنهان‌کاری‌های مایکروسافت منجر به صدمات جبران‌ناپذیری‌ به این بستر شده، به نحوی که کاربران آن یکی پس از دیگری اندروید یا iOS را برای ادامه‌ی کار خود انتخاب می‌کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سرویس eBay دیگر برای ویندوز فون‌ها ارائه نمی‌شود