در پی یک حمله‌ی انسداد سرویس توزیع‌شده‌ی دیگر، مشتریان بانک HSBC مجدداً از سرویس بانک‌داری برخط محروم شدند.
HSBC، (مخفف Hongkong and Shanghai Banking Corporation)، شرکت خدمات مالی و بانک‌داری بریتانیایی است، که طیف وسیعی از خدمات بانکی شامل بانک‌داری خرد، بانک‌داری اختصاصی، بانک‌داری شرکتی، بانک‌داری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت، کارت‌های اعتباری و وام‌های مسکن را ارائه می‌نماید.
این بانک در توییتی بیان داشت: «سرویس بانک‌داری اینترنتی HSBC انگلستان، مورد حمله قرار گرفته است. اما ما با موفقیت از سامانه‌هایمان دفاع کرده‌ایم.»
این بانک همچنین اذعان داشت: «ما به سختی برای بازگرداندن سرویس‌هایمان به حالت اولیه در تلاش هستیم، و در حال حاضر خدمات معمول را به مشتری‌هایمان ارائه می‌کنیم. ما برای هرگونه مشکل پیش‌آمده عذر می‌خواهیم.»
سخن‌گوی HSBC به بی‌بی‌سی گفت: «بانک‌داری اینترنتی HSBC به تازگی مورد آماج حملات انسداد سرویس قرار گرفته و وب‌گاه بانک‌داری خصوصی این نهاد در انگلستان تحت تأثیر این ماجرا قرار گرفته است.»
ظاهراً کاربران در دسترسی به این سرویس بانک‌داری از طریق مرورگر و برنامه‌ی کاربردی ناموفق بوده‌اند.
این دومین بار است که در ماه جاری میلادی در عمل‌کرد این بانک وقفه پیش آمده است. ظاهراً ژانویه ماهی دردرسرساز برای بانک‌هاست؛ مشتری‌های RBS و Natwest نیز دو هفته پیش در دسترسی به حساب‌های بانکی خود با مشکل مواجه بودند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سرویس‌های برخط HSBC هدف حملات انسداد سرویس