پلیس بنگلادش به بررسی یک سرقت الکترونیکی ۸۱ میلیون دلاری از بانک مرکزی این کشور پرداخته و روز دوشنبه می‌گوید که ۲۱ خارجی که نامشان ذکر نشده در این دزدی متهورانه دست داشته‌اند.
نفوذگران پول را از حساب بانک بنگلادشی با استفاده از بانک Federal Reserve Bank در نیویورک در ماه فوریه برداشته‌ کرده و موفق به ارسال آن به حساب‌های الکترونیکی در فیلیپین شده‌اند.
رئیس بازرسان پلیس در این قضیه گفته است «دست کم ۲۰ نفر از خارجیانی را پیدا کرده‌ایم که در این سرقت دست داشته‌اند». او به خبرگزاری فرانسه بدون ارائه جزییات گفته است:‌ «ما شواهدی قوی در دست داریم که این افراد در این دزدی شرکت داشته‌اند اما در این مرحله نمی‌توانیم هویت آن‌ها را فاش کنیم چرا که ممکن است به تحقیقات ما ضربه بزند».
سفیر بنگلادش در مانیل، جان گومز گفته است که نفوذگران از کشورهای دیگری غیر از فیلیپین بوده‌اند.
بنگلادش و فیلیپین اعلام کرده‌اند که به دنبال کمک و همکاری با اینترپل برای دستگیری این خارجیان است.
محققان پیشتر گفته‌ بودند که نفوذگران محلی به احتمال زیاد درگیر «پروژه‌های توسعه محلی بودند که برای پرداخت‌های فرستاده شده به بانک فدرال Reserved مورد استفاده قرار می‌گرفت».
اوایل این ماه،‌ کارآگاهان بدافزار مشکوکی را در سامانه‌های رایانه‌های بانک مرکزی پیدا کردند که اطلاعات را به مصر می‌فرستاد،‌ هر چند که هنوز مشخص نیست که این کشور چگونه در این پروژه درگیر است.
این سرقت سایبری دولت را سرافکنده کرده و موجب بروز خشم و ناراحتی در این کشور فقیر شده است و موجب هشداری برای امنیت ارزهای مبادله‌ای این کشور که بیش از ۲۷ میلیارد دلار هستند شده است.
این نفوذگران ناشناس موفق شده‌اند که ۸۱ میلیون دلار به یک بانک معمولی در مانیل منتقل کنند و سپس از آن طریق به یک قمارخانه فیلیپینی بفرستند.
آن‌ها تلاش کردند که ۸۵۰ میلیون دلار دیگر نیز با بمبارانی از ده‌ها درخواست انتقال به بانک نیویورک سرقت کنند، اما سامانه‌های امنیتی بانک و خطاهای املایی در برخی از این درخواست‌ها از این سرقت کاملاً جلوگیری کرد.
رئیس بانک مرکزی،‌ دو معاون وی و یکی از مقامات بانکی بلندپایه کشور بر اثر این حادثه شغل خود را از دست داده‌اند و دولت تلاش کرده است که از آسیب‌های احتمالی بیشتر در این رسوایی جلوگیری کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سرقت ۸۱ میلیون دلاری در بنگلادش؛ اخراج رییس بانک مرکزی این کشور