سرقت گوشی آیفون یک مظنون در انگلیس توسط پلیس

۷بی‌بی‌سی می‌گوید پلیس انگلستان در یک پرونده از آیفون مظنون سوءاستفاده کرده است چرا که نمی‌خواسته همانند FBI در مخمصه گیر کند. FBI چند ماه قبل از شرکت اپل خواسته بود قفل تلفن‌ همراه آیفون یک تروریست را باز کند، اما این شرکت از این کار امتناع کرده بود؛ بنابراین پلیس انگلستان نقشه‌ای دیگر را عملی می‌کند.

آن‌ها مظنون خود را تحت نظر گرفته و درحالی‌که در خیابان در حال تماس با تلفن‌ همراه خود بوده، تلفن‌ همراه او را به سرقت برده‌اند. یک افسر پلیس مسئول این بوده که تا با کار کردن با گوشی مانع از قفل شدن آن شود. بدین‌ترتیب گوشی مظنون در حین تحقیقات کارآگاهان فعال بوده تا آن‌ها بتوانند داده‌‌های این گوشی را استخراج کنند.

به گفته منابع آگاه، در این پرونده به اعتقاد پلیس، گوشی مورد نظر نقش به‌سزایی در کشف یک گروه تبهکاری داشته است. این گروه، از کارت‌های اعتباری تقلبی برای خرید اجناس مختلف و گران استفاده کرده‌اند که بعداً در انگلستان فروخته شده‌اند. پلیس انگلستان معتقد است که اطلاعات مورد نیاز برای انجام تحقیقات در این گوشی تلفن‌همراه قرار دارد، به‌خصوص که مظنون همیشه گوشی خود را در حالت قفل نگه‌داشته و از گذرواژه برای محافظت از داده‌ها استفاده می‌کرده است.

در حالی‌که اپل نشان داده است به همکاری با مقامات برای باز کردن قفل گوشی‌های آیفون رغبتی ندارد، پلیس انگلستان برای دسترسی به داده‌های مورد نیاز خود تنها یک راه داشته و آن سرقت گوشی مظنون بوده است. (البته راه دومی نیز وجود داشته و آن این‌که از Cellebrite برای بازکردن گوشی از طریق حمله جست‌وجوی فراگیر کمک بگیرد.)

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.