به گزارش گاردین، گفته می‎شود که ۱۰۰ نفر در یک سرقت ۱۳ میلیون دلاری پول نقد از دستگاه‌های خودپرداز در ژاپن دست داشته‌اند.
در ساعت ۵ تا ۸ صبح روز پانزدهم ماه می ۱۵ هزار برداشت از فروشگاه‌ها به راحتی با استفاده از کارت‌های اعتباری جعلی با استفاده از داده‌های حساب‎هایی در یک بانک آفریقای جنوبی صورت گرفته است. هر کدام از این خلاف کاران به صورتی هماهنگ ۱۰۰ هزار ین را در توکیو و سایر مناطق برداشت کرده‌اند و این حداکثر مبلغی است که می‌توان برداشت.
مقامات معتقدند، از آنجایی که این کارت‌های صادر شده هم در کشورهای خارجی و هم در روزهایی که بانک‌ها تعطیل هستند، نیز قابل استفاده هستند عاملان این کار زمان کافی برای فرار از کشور را داشته‌اند.

هیچکدام از این خلافکاران دستگیر نشده‌اند و پلیس ژاپن با مقامات آفریقای جنوبی از طریق اینترپل تماس گرفته است تا مشخص کند که چگونه این تبهکاران توانسته‌اند اطلاعات کارت‌های اعتباری را به دست آورند.

جان گان معاون بخش ارتباطات شرکت امنیت داده‌ی واسکو VASCO در اظهاریه‌ای که به SCMagazine.com ارسال کرده است می‌گوید: «کلاه‌برداری‌ از طریق خودپرداز هنوز به عنوان دلیل اصلی خسارات بانک‌ها مطرح است و شاید این موارد در آمریکا بیش از همه در حال افزایش باشد، چرا که تغییر به کارت‌های EMV در خرده‌فروشی‌ها، کلاه‌برداری را به دیگر مسیرها همچون خودپردازها می‌کشاند. ما در حال حاضر شاهد هستیم که بانک‌های بزرگ در حال تغییر به سمت ادغام اقدامات امنیتی دستگاه‌های خودپرداز با نرم‌افزارهای موبایل هستند. برای کلاهبرداران کار آسانی است که کارت‌های اعتباری به سرقت رفته را برای انجام برداشت‌های غیرمجاز خریداری کنند، اما تقریباً برای آن‎ها غیرممکن است که برای انجام سرقت همزمان دستگاه گوشی همراه قربانی را به صورت فیزیکی در کنار دستگاه خودپرداز استفاده کنند».

گان پیش‌بینی کرده است که بانک‌ها در آینده از دستگاه‌های موبایل مشتریان برای کاهش کلاهبرداری در همه‌ی مسیرها استفاده کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سرقت پول نقد در یک حمله هماهنگ از ۱۵ هزار دستگاه خودپرداز در ژاپن
برچسب ها: