آژانس جرائم رایانه‌ای انگلیس روز پنج‌شنبه اعلام کرد که یک فردی انگلیسی به سرقت حساب‌های کاربری از سامانه‌های ارتباطات ارتش آمریکا اعتراف کرد.

شان کافری ۲۵ ساله در دادگاه اعتراف کرد به داده‌ها و اطلاعات نزدیک به ۸۰۰ کاربر در سامانه‌های ارتباط ماهواره‌ای دسترسی داشته است. این داده‌ها شامل رده‌های کاربری، نام کاربری و آدرس‌های رایانامه بوده است. او همچنین توانسته است طالاعات ۳۰ هزار تلفن ماهواره‌ای را به سرقت ببرد.

اندکی پس از این نفوذ، کافری یک پیام را در رسانه‌های برخط منتشر کرد و یک گروه نفوذ دیگر را محکوم کرد. این گروه نفوذ Lizard Squad نام داشته و در نفوذ به شرکت‌های مایکروسافت و سونی و انجام چند سری حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده نقش داشته است.

این نفوذگر اعلام کرد داده‌ها را در تاریخ ۱۵ ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی به سرقت برده است ولی در ماه مارس سال ۲۰۱۵ دستگیر شد. در طول بررسی‌های جرم‌شناسی بر روی رایانه‌ی کافری، محققان داده‌های به سرقت رفته را بر روی یک درایو سخت پیدا کردند و همچنین متوجه شدند برای انجام حمله از حساب‌هایی با نام‌های مستعار استفاده کرده است. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد خسارت‌های مالی که در اثر این نفوذ بوجود آمده نزدیک به ۶۲۸ هزار دلار است و برای صدور حکم برای کافری، در ۱۴ ماه آگوست برنامه‌ریزی شده است.

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سرقت داده‌های ماهواره‌ای از وزارت دفاع آمریکا توسط یک نفوذگر