شرکت وریزون یک‌بار دیگر در خرید شرکت یاهو و تصاحب آن سردرگم شده است. دلیل این مسئله رسوایی اخیر یاهو بود که اخیراً به‌طور عمومی افشاء شد. در سال ۲۰۱۳ داده‌های ۱ میلیارد حساب کاربری این شرکت نقض شده بود.

یاهو و وریزون در سال ۲۰۱۶ برای معامله به توافق رسیدند ولی انجام آن پس از اعلام نقض داده‌ی ۵۰۰ میلیون حساب کاربری یاهو در سال ۲۰۱۴ نامشخص شد. این تمام ماجرا نبود و چند ماه بعد، یاهو از نفوذ دیگری خبر داد که در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاده و نزدیک به ۱ میلیارد حساب کاربری را تحت تأثیر قرار داده بود.

جای تعجب ندارد که پس از این اتفاقات شرکت وریزون در خرید یاهو دچار سردرگمی شده باشد و می‌خواهد تصمیم بگیرد که آیا این معامله را ادامه دهد یا خیر. معاون اجرایی این شرکت اعلام کرد تاکنون تصمیم قطعی گرفته نشده است ولی این شرکت پس از خبرهای آخرین نفوذ به یاهو، برای انجام این معامله تأمل و تفکر بیشتری نیاز دارد.

او در ادامه گفت: «من در حال حاضر نمی‌توانم با اعتماد بگویم که شرکت ما چه راهی را انتخاب خواهد کرد. ولی با این‌حال محاسن و مزایای این معامله همچنان برای ما باقی است. ما برای تصمیم‌گیری باید تمامی حقایق را بدانیم. مسائلی وجود دارد که ما از آن بی‌خبریم.»

اگر وریزون بخواهد از معامله کنار برود باید این استدلال را بیاورد که ارزش شرکت یاهو تحت تأثیر نفوذهای رخ‌داده قرار گرفته است. تصمیم مربوط به این معامله یک شبه گرفته نمی‌شود و وریزون اعلام کرده چند هفته قبل از اعلام عمومی تصمیم خود، به فرصتی برای بررسی بیشتر نیاز دارد. در طرف دیگر شرکت یاهو بسیار مطمئن است که این معامله انجام خواهد شد. سخنگوی یاهو گفت: «ما از ارزش یاهو مطمئن هستیم و برای ادغام این شرکت با وریزون تلاش می‌کنیم.»

منبع: asis

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سردرگمیِ شرکت وریزون در خرید یاهو