سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزاری را منتشر کرد که حاوی وصله‌ی امنیتی بحرانی برای گوشی گلکسی S۶ Edge است. این شرکت کره‌ای جزئیات آسیب‌پذیری که این مدل گوشی را در معرض خطر قرار داده است منتشر نکرده است.

گزارش‌های اخیر حاکی از این است که این آسیب‌پذیری مربوط به آسیب‌پذیری‌های جدید QuadRooter است، اگرچه شرکت امنیتی Check Point که حفره‌های QuadRooter را کشف کرده است به SCMagazine.com گفت که این آسیب‌پذیری‌ها ربطی به گوشی‌های Galaxy S۶ Edge ندارند.

حفره‌های Quadrooter در راه‌اندازهای نرم‌افزار پردازنده Qualcomm با نصب کد مخرب از طریق بدافزار یا برنامه مخرب، توانسته‌اند روی ۹۰۰ میلیون گوشی تلفن Galaxy S۶ Edge تأثیر بگذارند. متخصص امنیت تلفن همراه Check Point، جف زاکوتو، در رایانامه‌ای به SCMagazine.com گفت: «Galaxy S۶ Edge روی پردازنده Exynos ۷۴۲۰ Octa ساخته شده است. QuadRooter روی این مدل گوشی تأثیری ندارد».

این به‌روزرسانی منتشرشده کارآیی مدیریت حافظه‌ی Galaxy S۶ را بهبود می‌بخشد و برنامه‌های بدون استفاده را بهینه‌سازی می‌کند. سامسونگ گفت این به‌روزرسانی پایداری و مقاومت این گوشی را نیز افزایش می‌دهد. کاربران با رفتن به بخش تنظیمات> درباره تلفن همراه> بررسی به‌روزرسانی در Galaxy S۶ می‌توانند بررسی کنند که آیا نسخه به‌روزرسانی این سامانه ‌عامل یعنی G۹۲۵IDVS۳EPH۲ برای تلفن همراه و منطقه آن‌ها موجود است یا خیر.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سامسونگ به‌روزرسانی Galaxy S۶ Edge را منتشر کرد!
برچسب ها: