شرکت سایلنت سیرکل امروز اعلام کرد که یک به‎روزرسانی عمده‌ی دیگر را برای سامانه عامل Silent OS منتشر کرده که قابلیت‌های حریم خصوصی گوشی هوشمند بلک فون ۲ را افزایش می‌دهد.
نسخه‌ی ۳، سامانه عامل Silent OS را به اندروید Marshmallow ۶.۰.۱ ارتقاء می‎دهد و سطح وصله‌های امنیتی آن را به ژوئن سال ۲۰۱۶ می‌رساند. به‌علاوه برای وصله آسیب‌پذیری‌های امنیتی،‌ سامانه عامل Silent OS ۳ یک نسخه‌ی کاملاً تغییریافته را از مرکز امنیتی خود Security Center ارائه کرده است که شامل دو بخش جدید است.

یکی از دو قابلیت جدید در این مرکز امنیتی به نام Privacy Merer نام‌گذاری شده ‌است. این قابلیت سامانه‌ای است که در پشت‌صحنه اجرا می‌شود و به‌صورت پیوسته بر پیکربندی دستگاه و وضعیت هر چیزی که می‌تواند برای امنیت اطلاعات و حریم خصوصی نوعی تهدید باشد، نظارت می‌کند. به هر مشکل بالقوه یک امتیاز اولویت‌بندی داده می‌شود و به کاربران دستورالعمل‌هایی داده می‌شود تا بدانند که چگونه باید این مشکلات را برطرف کنند.

دیود پیورن معاون بخش مهندسی شرکت سایلنت سیرکل در وبلاگ خود نوشته است:‌ «تصور کنید که این قابلیت به‌عنوان یک دستیار همیشگی کنار دست شما است که همواره به مراقبت و آگاهی دادن در مورد وضعیت حریم خصوصی شما می‌پردازد. مثلاً مواردی همچون اینکه آیا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری موجود را انجام داده‌اید، گواهینامه‌های مرورگر شما تغییریافته‌اند و یا اینکه آیا یک نرم‌افزار مکان شما را به اشتراک می‌گذارد، از جمله کارهایی است که Privacy Meter به شما نشان می‌دهد و بنابراین راهنمای شما در انجام تنظیمات مناسب و دلخواه دستگاه است».

یک قابلیت جدید دیگر سامانه تشخیص نفوذ تلفن همراه (CIDS) است که به کاربران در مورد تهدیدات احتمالی مربوط باند اصلی و اتصالات شبکه تلفن همراه هشدار می‌دهد.
پیرون می‌گوید: «ما متوجه هستیم که انواع زیادی از حملات وجود دارند که از باند اصلی استفاده می‌کنند، بنابراین ما نمی‌خواهیم بگوییم که همه‌ی آن‌ها را شناسایی کرده و کنترل می‌کنیم. بااین‌حال، ما یک مکانیسم هوشمند طراحی کرده‌ایم تا تعدادی از این حملات را نظیر ردیابی دستگاه با استفاده از پیامک‌های خاموش، تنزل شبکه به پروتکل ضعیف‌تر و … را شناسایی کنیم. قابلیت CIDS به کاربران هشدار می‌دهد که یک تهدید بالقوه روی شبکه مخابراتی وجود دارد، به‌طوری‌که کاربران می‌توانند انتخاب کنند که آیا به ادامه‌ی برقراری ارتباط از طریق این شبکه بپردازند یا خیر».

همچنین سامانه عامل Silent OS ۳.۰ به معرفی قابلیتی به نام Zero Touch Deployment for Managed Spaces دارد که امکانی برای گروه‌های فناوری است تا بتوانند از آن برای استقرار یک فضای امن مدیریت‌شده بر روی دستگاه استفاده کنند. این فضاهای امن همچون ظروفی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تا داده‌ها و نرم‌افزارها را روی گوشی همراه به‌صورت جداگانه نگهداری کنند. برای مثال در مواقعی که دستگاه هم برای استفاده شخصی و هم برای فعالیت‌های شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سامانه عامل Silent OS ۳.۰ برای بلک‌فون قابلیت‌های امنیتی جدیدی دارد!
برچسب ها: