زمانی که از فناوری صحبت می‌کنیم، مسائل حریم‌ خصوصی و امنیت بلافاصله به میان می‌آیند. مثلاً یک سامانه تشخیص چهره را در نظر بگیرید. این فناوری به دلایل امنیتی می‌تواند در بخش‌های مختلفی کاربرد داشته باشد، اما در بسیاری موارد نگرانی‌های زیادی را درباره حفظ حریم ‌خصوصی بر می‌انگیزد.
پیش از این تصور می‌شد سامانه تشخیص چهره نسل آینده سازمان (FBI (NGI حدود ۷۰ میلیون تصویر را در اختیار دارد، ‌اما اخیراً دفتر پاسخگویی دولت امریکا (GAO) کشف کرده‌ است که سازمان FBI به بیش از ۴۱۱ میلیون تصویر شهروندان آمریکایی و خارجی دسترسی دارد.

این‌که سازمان‌های قضایی آمریکا به تصاویر افرادی دسترسی دارند که هیچ‌گونه سابقه مجرمانه‌ای ندارند جای نگرانی دارد.
به گفته GAO، سرویس ارزیابی، مقایسه و تحلیل تصاویر صورت (FACE) داده‌های بسیار زیادی را از منابع مختلف در اختیار دارد. از جمله این منابع پایگاه داده NGI، مشتمل بر ۳۰ میلیون تصویر از مجرمان، پایگاه داده وزارت دفاع، پایگاه داده بخش روادید و گذرنامه وزارت امورخارجه و پایگاه داده گواهی‌نامه‌های رانندگی مربوط به ۱۶ ایالت هستند.

به گفته مدافعان حریم‌ خصوصی، بخش خوب ماجرا این است که پایگاه داده FACE در اختیار جست‌وجوهای عموم افراد قرار نگرفته ‌است.
در گزارش منتشر شده از سوی GAO جزئیات زیادی درباره این سامانه سازمان FBI آمده‌ است. این گزارش به انتقاد از توانایی‌های تشخیص چهره سامانه FBI‌ پرداخته‌ است، چرا که این سازمان هنوز کاری در جهت کاهش نگرانی‌های مردم در خصوص حفظ حریم‌ خصوصی در این پروژه انجام نداده ‌است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سامانه تشخیص چهره سازمان FBI قوی‌تر از گذشته
برچسب ها: