مجازی‌سازی کارگزارها به خوبی جواب می‌دهد، بنابراین بسیاری از آن استفاده می‌کنند. در دهه‌ای که این فن‌آوری ظهور کرده است، VMware بر آن حکم‌رانی می‌کند.
اما سال ۲۰۱۵ سالی بود که در آن VMware سال پرخطری را پشت سر گذاشت.
در نگاه اول همه‌چیز برای Virtzilla مناسب بوده است: vSphere ۶.۰ ظهور پیدا کرد تا سریعاً مورد استقبال قرار گیرد. دلارها از در سرازیر شدند. یک راه‌برد معتبر برای ماشین‌های مجازی اتخاذ شد. NSX چنان مشهور شد که VMware تصور آن را هم نمی‌کرد.
برای VMware از همه بهتر این بود که مایکروسافت تصمیم گرفت که نسخه‌ی بعدی Hyper-V را تا سال ۲۰۱۶ عرضه نکند.
دیگر این‌که VMware همه چیز را به راه و رسم خود پیش برده است. قرارداد EMC/Dell و حدس و گمان‌های مربوط به آن در هاله‌ای از ابهام برای شرکت VMware قرار دارد. این قرارداد در صورتی‌که که به آینده vCloud Air در فضای ابری مربوط شود به تنهایی کمک چندانی به این شرکت نخواهد کرد.
Nutanix تصمیم گرفت تا با عرضه‌یAcropolis hypervisor خود را بیشتر به عنوان رقیبی قدر برای VMware مطرح کند تا یک شریک. این شرکت به لحاظ قیمت و مقیاس به شرکت VMware حمله کرده است. نزاع‌های این دو شرکت در وبلاگ‌های آن‌ها هیچ‌کدام را هوشمندتر و معتبرتر نشان نمی‌دهند.
Nutanix در کنار AWS و Citrix سهم دیگری را از بازار VMware در واشنگتن گرفته است. Virtzilla در سال ۲۰۱۴ هفته‌ها وقت برای امنیت خارق‌العاده دولت آمریکا برای vSphere صرف کرده است، اما در سال ۲۰۱۵ دیگر نتوانست این کار ار انجام دهد. این سه شرکت برای بستن قرارداد به رقابت با یک‌دیگر پرداختند اما دولت فدرال اعلام کرد اکنون زمان بررسی دوباره‌ی برنامه‌های مجازی‌سازی فرا رسیده است.
بعدها VMware جریمه‌ی سنگینی برای تقلب در ارائه‌ی فهرست قیمت خود به دولت آمریکا پرداخت کرد. VMware ممکن است هنوز همان مقدار از کد را به واشنگتن بفروشد و پول بیشتری نیز پرداخت کند تا معاملات پراکنده‌ی خود را حفظ کند اما این حقیقت باقی می‌ماند که او نمی‌تواند بازارها را به همان شکل قبلی برای خود نگه دارد چرا که Nutanix تبدیل به رقیب او شده است.
شرکت HP نیز بعد از این‌که اعلام کرد Azure ارزش بیشتری برای خطر کردن از EVO:RAIL دارد به رقیب دیگری تبدیل شد؛ بدون توجه به انتخاب مشتری و این‌که قرار است سوار چه چیزی شود.
EVO:RAIL نیز اشتباه کرده است: VMware سخت‌افزار خود را در مقیاس بزرگ‌تری عرضه ‌کرد و مجوزهای آن را تغییر ‌داد تا قابل فروش شود؛ یک قدم اشتباه در کنار اشتباه دیگر سخت افزار VSAN.
چرا ما از VSAN استفاده می‌کنیم: آیا این تجارت است؟ VMware تعداد زیادی از مشتریان خود را ذکر می‌کند که مقدار فراوانی است؛ اما نشانه‌ای از موفقیت چشم‌گیری که نشان‌دهنده‌ی این باشد که ذخیره‌سازی مجازی آن رو به پیشرفت است مشاهده نمی شود.
در میان دیگر شرکت‌های مجازی‌سازی پروژه‌ی Xen سالی پردلهره داشت که پیاپی حفره‌های امنیتی آن عیان شد. این پروژه قول داده که سال آینده بهتر عمل کند اما هنوز برای رسیدن به استانداردهای دلخواه در حال کشمکش است.
از دیگر ماشین‌های مجازی که دائم در حال تغییر هستند باید به OpenBSD اشاره کرد که یک هایپروایزر بومی است که با انتقال موازی به Odin‌ تبدیل شده است سپس با صاحب جدید خود Ingram Micro تبدیل به Virtuozzo شده است و برای یک محصول ممتاز هنوز نامطمئن است. هووای نیز وارد بازی hyperconverged شده است که به جاه‌طلبی‌های مجازی‌سازی او در این راه کمک می‌کند.
اوراکل به این نتیجه رسیده است که محاسبات مجازی به اندازه‌ی فن‌آوری‌های ابری قابل عرضه در بازار نیست، بنابراین دستگاه محاسباتی مجازی خود را متناسب با زمان تغییر نام داده است.
Citrix زمانی با مسأله‌ی ترک مدیران اجرایی خود، وضعیت مالی نامناسبی را پشت سر گذاشت اما دست کم برنامه‌های مجازی‌سازی آن – که محصولات Xen را پشتیبانی می‌کند و لازم نیست برای کسب بازار عمومی مجازی‌سازی کارگزارها تلاش کند- به خوبی کار می‌کند.
OpenStack به اضافه کردن فهرست کاربران چشم‌گیر خود ادامه می‌دهد اما نمی‌تواند از نگرانی‌هایی که پیچیدگی‌های این پروژه‌های جاه‌طلبانه برای او ایجاد می‌کند فرار کند. علاوه بر این ما شنیده‌ایم که در حالی‌ که ممکن است OpenStack برنده‌ی جنگ این نام‌های تجاری باشد، رقیب آن که کم‌تر در مورد آن صحبت شده است CloudStack ممکن است به نحو مؤثری گسترش پیدا کند.

سال ۲۰۱۶ چه ارمغانی به همراه دارد؟
علاوه بر این ما شنیده‌ایم که فروش و خدمات‌رسانی OpenStack مشکل‌تر می‌شود. اگر این درست باشد توسعه‌ی آن در سال ۲۰۱۶ جالب خواهد بود.
اما این موضوع به اندازه‌ی ارائه‌ی VMware از سوی شرکت Dell جذاب نیست. Michael Dell مأموریت VMware را تبدیل شدن به یک سامانه‌ی عامل برای مراکز داده می‌داند و می‌گوید که نیاز VMware این است که مستقل عمل کند. آیا دیگران نیز همین را می‌خواهند؟
به نظر می‌رسد که اقدامات HP‌ در هماهنگی خود با Azure مبهم خواهد بود.
ویندوز سرور ۲۰۱۶ یک برگ مهم در مجازی‌سازی است. مایکروسافت مطلب چندانی در مورد نسخه‌ی Hyper-V و آنچه که همراه آن خواهد بود اعلام نکرده است. صحبت‌هایی که در مورد قابلیت‌های آن نظیر گذر PCI گفته می‌شود، نشان می‌دهد که قرار نیست مجازی‌سازی، کارگزارها را دچار انقلاب کند.
اما ویندوز سرور می‌تواند تغییرات مهمی در فضای ابری ایجاد کند. مایکروسافت علاقه‌ی فراوانی به ادغام ویندوز سرور و Azure دارد. ویندوز سرور ۲۰۱۶ داستان جالبی درباره‌ی فضای ابری هیبریدی برای گفتن دارد اما در مقیاس مراکز داده‌ی VMware’s vCloud Air نمی‌تواند بدون همکاری با شرکای قدرت‌مند عمل کند.
فضای ابری هیبریدی برای شرکت‌هایی که الزامات خاصی برای فعالیت‌های خود دارند به طور روزافزونی در نظر گرفته می‌شود. این شرکت‌ها فرصت‌های فراوانی را عرضه می‌کنند اما مجموعه‌ی کوچکی از بازار را در اختیار دارند. VMware می‌تواند به تسلط خود بر باقیمانده‌ی بازار سودآور مجازی‌سازی رایانه‌های شخصی ادامه دهد تا زمانی که فضای ابری هنوز یک موضوع فرعی است شاید vSphere را به طور کلی با کمتر جذاب نشان دهد.
همچنین شنیده شده است که AWS برای کار در فضای ابری جدی است، و نباید فراموش کرد که گوگل Diane Greene مدیر اجرایی سابق VMware را استخدام کرده است تا فروش تجاری مناسبی با ساختن Virtzilla نصیب آن کند.
بنابراین در حالی‌ که بازار مجازی‌سازی در سال ۲۰۱۵ به طور قابل ملاحظه‌ای آرام بود این بازار در سال آینده بسیار شلوغ خواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سال ۲۰۱۵؛ سالی پرخطر برای VMware