۶در طول ۲ ماه گذشته، سومین بازار بیت‌کوین جهان، Bitfinex طی یک نفوذ بزرگ، بیت‌کوین به ارزش ۷.۲ میلیون دلار را از دست داده است. مدت کوتاهی پس از اینکه این شرکت با سرقت بیت‌کوین معادل ۷۲ میلیون دلار مواجه شد، یک کاربر Bitfinex از کمبریج، ماساچوست که نام او ذکر نشده، به پلیس شکایت کرد که ۱.۳ میلیون دلار از بودجه‌ی حساب او به سرقت رفته است.

پس از این اتفاق، پلیس کمبریج پیگیری این ماجرا را به FBI واگذار کرد که در کنار مقامات اروپایی با بازارهای بیت‌کوین سر و کار دارد تا به شکایات کاربران در ادمه‌ی نفوذ به Bitfinex رسیدگی کند.
این فرد ادعا می‌کند که بیت‌کوین‌هایی معادل با ۳.۴ میلیون دلار در کیف پول بیت‌کوین خود که توسط Bitfinex میزبانی می‌شد، داشت. به دنبال نقض بزرگ بیت‌کوینی که در ماه آگوست به وقع پیوست، در حساب او ۲.۱ میلیون باقی مانده است.

Bitfinex در ادامه به این فرد اطلاع داد که بیت‌کوین به ارزش ۱.۳ میلیون دلار از حساب اولیه‌ی او به سرقت رفته است ولی بعد از اینکه شرکت توکن‌های IOU را صادر کرد که اقدامی ضروری برای عملیاتی نگه داشتن این بازار بیت‌کوینی است، سرقتی که از حساب این فرد صورت گرفته به ۷۲۰ هزار دلار کاهش یافت.
توکن‌های IOU یا BFX، قالبی از غرامت هستند که برای کاهش زیان‌های قربانی با فاکتور قابل‌توجهی ارائه شده است.

اگرچه جزئیات کامل هنوز نامشخص است، کاربران Bitfinex زیان وارده بر بودجه‌هایشان در کنار توکن‌های IOU را تایید کردند که برای تمامی کاربران قربانی این نقض صادر شده است.
هنوز قابل استفاده بودن این توکن‌ها مشخص نیست. نه توضیحی در خصوص توکن‌های ارائه‌شده توسط Bitfinex هنوز مشخص است و نه هنوز مسائل حقوقی آن تعیین شده است.
برای گزارش وقوع رخداد به عنوان کاربر Bitfinex، می‌توانید به این پیوند مراجعه کنید. این لحظه جزئیات بیشتری از ماجرا هنوز مشخص نیست.

پس از وقوع این نقض بیت‌کوین معادل ۷۲ میلیون دلار، بازار بیت‌کوین هنگ‌کنگ، جایزه‌ی ۳.۵ میلیون دلاری برای کسی که اطلاعاتی ارائه کند که موجب بازیابی بیت‌کوین‌های به سرقت‌رفته شود، تعیین کرده است.
وسعت این نقض بیت‌کوین بقدری بزرگ بود که موجب افت ۲۰ درصدی قیمت بیت‌کوین از ۶۰۲.۷۸ دلار به ۵۴۱ دلار در عرض یک روز شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سازمان FBI به سرقت بیت‌کوین معادل ۱.۳ میلیون دلار از حساب یک مرد ماساچوستی رسیدگی می‌کند