بخش دولتی استرالیا مشکلی همیشگی برای ویرایش پرونده‌های پی‌دی‌اف دارد: این بار بخش گناه‌کار شورای پزشکی NSW است.
دادگاه پزشکی استرالیا در اوایل این ماه اعلام کرده است که این شورا حریم خصوصی یکی از پزشکان و پسرش را نقض کرده است، زیرا که در ویرایش اسامی آن‌ها در یک پرونده‌ی پی‌دی‌اف که در وب‌گاه خود منتشر کرده است، به درستی عمل نکرده است.
این سند مورد بررسی یکی تصمیم نهایی از سوی شورای پزشکی در ارتباط با جلسات و تجدید نظرها در مورد درخواست پزشک بود که در آن پزشک در نهایت دستور عدم نشر دریافت کرد.
کسی از شورای پزشکی به جای این‌که کاملاً نام آن‌ها را از سند پاک کند- همچنان‌که در این حکم شرح داده شده بود- تنها یک مربع سیاه روی اسامی آن‌ها کشیده بود- که هر کسی که با اسناد پی‌دی‌اف آشناست متوجه خواهد شد که اسامی نوشته‌شده در واقع دست نخورده باقی مانده‌اند.
اسامی عنوان‌شده در سند توسط موتور جست‌وجوگر گوگل نمایه‌سازی شده‌اند، حتی در صورتی که سند از وب‌گاه خود حذف شود، مدیر حقوقی شورای پزشکی Miranda St Hill می‌بایست مشغول کار شود تا شرکت گوگل را وادار کند دوباره این اسامی را از نمایه‌های خود حذف کنند.
«خانم سنت هیل توضیح داده است که روش مورد استفاده برای ویرایش اسامی درخواست‌دهندگان صرفاً مربعی را روی کلمات ویرایش‌شده قرار می‌دهد. در حالی‌که این روش موجب خواهد شد چشم انسان نتواند نام درخواست‌دهنده را ببیند، اما این کار همچنان‌که بعدها مشخص شد به موتور جست‌وجوگر گوگل یا گوگل بات‌ها اجازه می‌دهد تا این اطلاعات را بخوانند و در جست‌وجوهایی که از شخص مورد نظر به عمل می‌آید آن‌ها را قرار دهند.
«به طور خلاصه، شواهد خانم سنت هیل، در توضیح جست‌وجوهای گوگل می‌گوید، که در حالی که هیچ اطلاعاتی برای شناسایی در وب‌گاه مخاطب (در پرونده‌های ویرایش‌شده) وجود ندارد، اما این واقعیت که موتور جست‌وجوی گوگل نام درخواست‌دهنده را در پیوندی که مربوط به تصمیم گرفتن درباره‌ی اوست به آسانی ارائه می‌کند، مسأله‌ی اصلی است.»
وب‌گاه The Register امیدوار است که در جایی، کسی مانند یک مدیر سیستم در شورای پزشکی و یا میزبان وب‌گاه آن‌ها Internetrix، به بررسی سایر این احکام و تصمیمات بپردازد تا مطمئن گردند، حریم خصوصی کسی در اثر این اشتباهات نقض نمی‌شود.
دادگاه پزشکی برای یافتن راه حل در این مورد جلساتی را در ماه آوریل برنامه‌ریزی کرده است.
چند سال قبل نیز، اداره‌ی مهاجرت استرالیا – که به شکل یک نیروی زمینی شبه‌نظامی تغییر شکل داده است، و مدال‌های آن از همه‌ی نیروهای زمینی و هوایی و دریایی ارتش این کشور بیشتر است- با درست ویرایش نکردن اطلاعات موجب شد که نام ۱۰ هزار تن از پناه‌جویان و نشانی‌های آن‌ها در اینترنت انتشار پیدا کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

سازمان نظام پزشکی استرالیا: «ویرایش پرونده‌های PDF دشوار است!»