۱۹۰۷برایان وینریخ، محقق امنیتی و توسعه‌دهنده در شرکت‌های Rounded و Density، یک بات خودکار ساخته است که می‌تواند به ارسال‌کنندگان هرزنامه، پاسخ‌های خودکار داده و آن‌ها ‌را با بی‌نهایت مکالمه برای روزها و حتی هفته‌ها سرگرم کند.

وینریخ می‌گوید این بات را ۲ سال پیش و در شرایطی که از هرزنامه‌های دریافتی خسته شده بود ساخته است. او می‌گوید: «این هرزنامه‌ها واقعاً ملال‌آور هستند. صندوق دریافت رایانامه بخش ارزشمندی است که با این هرزنامه‌های بی‌مصرف پر می‌شود. من به این فکر کردم که اگر وقت یک ارسال‌کننده هرزنامه را تلف کنم، زمان کمتری برای استفاده از روش‌های جدید در ارسال هرزنامه‌هایش خواهد داشت.»

این بات که MLooper یا [email protected]‌ نام دارد، سرویسی مبتنی بر زبان روبی است که بر روی یک کارگزار وب اجرا می‌شود.

کد این بات که به‌صورت رایگان در گیت‌هاب در دسترس است، هر پیامی را که به‌سوی آن ارسال می‌شود گرفته و با در نظر گرفتن هویت قربانی، خود را مشغول مکالمه‌ای طولانی می‌کند.

مهاجم که خود قربانی دریافت هرزنامه بوده است به هرزنامه دریافتی پاسخ داده و از ارسال‌کننده آن درخواست جزئیات بیشتری می‌کند. وینریخ می‌گوید پاسخ‌های بات را طی چند سال طوری تنظیم کرده است تا کاملاً عادی به نظر برسند. در چنین شرایطی، ارسال‌کنندگان هرزنامه در مکالماتی حتی برای ۴۱ روز درگیر بوده‌اند.

حتی پس از این مدت هم ارسال‌کنندگان هرزنامه متوجه موضوع عجیبی نشدند تا این‌که حوصله خود وینریخ سر رفته و با استفاده از گزاره‌های جدید از بات خود امضایی برجای گذاشته است.

این مکالمات آن‌قدر ادامه یافته‌اند که وینریخ توانسته‌ است بر روی بات خود کار کند و حالا با نتایج مثبتی کد آن را در گیت‌هاب منتشر کند.

به گفته وینریخ این بات حتی در مواردی توانسته‌ است برای برخی بسته‌های نرم‌افزاری تخفیف ۵۰ درصدی هم بگیرد. وینریخ برخی از مکالمات خود را با ارسال‌کنندگان هرزنامه در وبگاه mlooper.com‌ منتشر کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ساخت بات ارسال پاسخ خودکار به ارسال‌کنندگان هرزنامه
برچسب ها: