آیا زنجیره‌ی بلوک‌های بیت‌کوین باید یک لایه‌ی مستقر باشد که تعدادی از زنجیره‌های بلوک جدید را پشتیبانی می‌کند و می‌تواند برای رسیدن به اهداف متعددی تغییر مقیاس دهد، و یا زنجیره‌ی بلوک‌های بیت‌کوین خود باید تکامل یابد به شکلی که بتواند برای رسیدن به اهدافش تغییر مقیاس دهد.
ما در ذهن ساده‌ی خود آن‌ها را مقایسه می‌کنیم. بیت‌کوین باید یا طلا باشد و یا باید نوعی کارت اعتباری باشد. اگر از طلا باشد، باید مخزنی از ثروت و یا چیزی ارزشمندی شبیه به آن باشد. اگر کارت اعتباری ویزا باشد، یک شبکه‌ی‌ معاملاتی است که می‌تواند ثروت فراوانی را در سراسر جهان در یک نانوثانیه جابه‌جا کند.
Mike Hearn، یکی از اعضای قدیمی هسته‌ی اولیه‌ی توسعه‌دهندگان بیت‌کوین، در وبلاگ خود در مقاله‌ای که با عنوان «بیت‌کوین شکست خورده است» به تشریح این مسأله پرداخت که وضعیت اندازه‌ی بلوک و دیگر مشکلات بزرگ دیگر موجب شده است تا به این نتیجه برسد که بیت‌کوین یک تجربه‌ی شکست خورده است.
وقتی یکی از مهم‌ترین افرادی که در بیت‌کوین فعالیت داشته‌اند چنین چیزی را اعلام می‌کند، پس شما هم باید آن را با گوش جان بشنوید. به طور کلی با توضیحات او در مورد آنچه که اتفاق افتاده است و مهم‌تر از آن، آن چیزی که هنوز اتفاق نیافتاده است موافق هستیم. اما ما هنوز آماده نیستیم تا اعلام کنیم بیت‌کوین شکست خورده است. اما ما همیشه بیت‌کوین را به عنوان تجربه‌ای نگاه می‌کرده‌ایم که ممکن بود شکست بخورد و ما هنوز بر این عقیده هستیم.
در هر سرمایه‌گذاری بیت‌کوین که ما در USV انجام می‌دهیم، چهار مرحله را یک‌جا انجام می‌دهیم و شکست در آن را به عنوان یک ریسک سرمایه‌گذاری از قبل برآورد می‌کنیم. ما هیچ‌گاه خطر سرمایه‌گذاری را در اینجا نادیده نمی‌گیریم. بنابراین ما چشمان خود را در مورد شکنندگی بیت‌کوین باز نگه می‌داریم. اما علاوه بر این چشمان خود را در مورد پتانسیل و اهمیت این فن‌آوری نیز باز نگه داشته‌ایم.
ما شاهد انشعابی در کد منبع خواهیم بود که تا حدی توسط جامعه‌ی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مورد پذیرش قرار خواهد گرفت. درباره‌ی این موضوع با مجموعه‌ی جدیدی از توسعه‌دهندگان هسته و برخی از حکومت‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد چگونگی انجام تصمیمات تیم توسعه‌دهندگان اصلی صحبت شده است. اما این کار ممکن است در عین حال موجب فروپاشی شدید قیمت بیت‌کوین، ضعف در شبکه‌ی بیت‌کوین و یا بدتر از آن شود. همه‌ی این موارد ممکن است در نهایت موجب فروپاشی این بنای لرزان شود. هر احتمالی وجود دارد.
بیت‌کوین شش سال تجربه دارد. مقدار قابل توجهی سرمایه در اکوسیستم بیت‌کوین وجود دارد. تعداد زیادی از شرکت‌هایی که از نظر مالی به خوبی تأمین می‌شوند با هم‌دیگر برای ایجاد یک تجارت ارزشمند در این فن‌آوری به رقابت می‌پردازند. ما دست‌ کم در یکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنیم. رقابت میان این شرکت‌های متعدد و دیدگاه‌های آن‌ها در حل این بن‌بست نقش مؤثری بازی می‌کنند. این شرکت‌ها در صورت شکست یا موفقیت بیت‌کوین، مقادیر زیادی را به دست آورده و یا از دست می‌دهند. بنابراین ما انتظار داریم که میزانی از عقلانیت که در رفتار سرمایه‌داران وجود دارد در اینجا ظهور خواهد یافت و یا شاید تاکنون ظهور یافته باشد.
گاهی اوقات دعوت همه به یک خانه موجب بحران می‌شود. این‌گونه است که بودجه‌ی فدرال برای سال‌ها اختصاص داده شده است و ممکن است این‌گونه باشد که بحث اندازه‌ی بلوک‌ها مطرح شده باشد. بنابراین اگر ما در حال حرکت به سمت یک بحران هستیم، پس اجازه دهید هم‌اکنون وارد آن شویم. هیچ زمانی بهتر از زمان حال نیست.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

زنده‌باد بیت‌کوین