آیا شما دارای یک سیاست امنیتی برای وسایل کوچکِ دارای اینترنت اشیاء در دفتر کار خود هستید؟
اکنون در اولین هفته از سال جدید میلادی قرار داریم و این برای بسیاری از کاربران به معنی آوردن برخی از اشیای جدید به دفتر کار است. دنیای فن‌آوری همچنان وسایل جدید و گجتهای نو را برای شما به ارمغان می‌آورد و شما برخی از آن‌ها را با خود به دفتر کار می‌برید.
شاید اکنون زمان خوبی است تا شما به اینترنت اشیاء فکر کنید و این‌که این وسایل چه معنایی برای امنیت شما دارند.
چه تعداد از انواع وسایل مختلف این هفته به دفترهای کار آورده شده‌اند که پیوسته از مجرای شبکه‌ی شما برای اجرا و پخش برنامه‌های خارجی استفاده می‌کنند و شما واقعاً نمی‌دانید که باید به آن‌ها اعتماد کنید یا نه؟ ساعت‌های مچی، دستگاه‌های پخش رسانه‌ای، گوشی‌ها، تبلت‌ها و بسیاری دیگر از چیزهایی که به احتمال زیاد راه را به دفتر کار شما هم‌اکنون باز کرده‌اند.
شما احتمالاً تاکنون سیاستی برای آوردن دستگاه همراه خود دارید، اما برای اینترنت اشیاء نیز سیاستی را در پیش گرفته‌اید؟ سیاست BYOD به معنای توجه و رسیدگی به گوشی‌های تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ شخصی است اما چه کسی به سایر لوازم کوچک دیجیتال رسیدگی می کند؟
فکر می‌کنیم اکنون زمان بسیار خوبی برای فکر کردن برای ایجاد سیاست و روال مناسبی برای این دستگاه‌هایی است که حضور آن‌ها اجتناب‌ناپذیر شده است. هنگامی که دستگاهی شروع به ارائه‌ی درخواست برای کسب یک IP در شبکه‌ی شما می‌کند، مطمئن شوید که نقاط ورود و خروج آن را نظارت می‌کنید و رمزگذاری آن را قطع کنید تا به درستی بتوانید ترافیک را در کل شبکه‌ی خود نظارت کنید. سیاست شما برای اشیایی مانند Amazon Echo در شبکه‌ی شرکت خود چیست؟ آیا اصلاً شبکه‌ی شما متوجه اتصال و کسب IP از سوی یکی از این دستگاه‌ها می‌شود؟ و بعد از آن چه می‌کنید؟
از این ابزارهای جدید مردمی لذت ببرید، اما به یاد داشته باشید که باید محاسبات امنیتی را هم تمرین کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

زمانی که اینترنت اشیاء به اتاق کارتان راه می‌یابد