پلیس آمریکا برای شناسایی خلافکاران فعال در زمینه هرزه نگاری کودکان در بخش تاریک و ناپیدای وب از روشی عجیب و غیراخلاقی استفاده کرده است.

پلیس فدرال آمریکا چند هفته پیش یک وب سایت هرزه نگاری کودکان را هک کرد ولی به جای غیرفعال کردن این سایت تصمیم گرفت به مدت سه روز از محتوای آن بر روی سرورهای متعلق به اف بی آی میزبانی کند.

طی این مدت توزیع عکس های هرزه نگاری کودکان زیر نظر اف بی آی ادامه پیدا کرد تا دیگر عوامل و خلافکاران فعال در این زمینه شناسایی شوند. اف بی آی می گوید از این طریق موفق به شناسایی آدرس های آی پی و بدافزار مورد استفاده این متخلفان شده و می تواند در آینده آنها را شناسایی و دستگیر کند.

با این حال چنین اقدامی خلاف اصول اخلاقی و رویه های کاری بوده و بسیاری از صاحب نظران به همین علت از اف بی آی انتقاد کرده اند. طی همین مدت اف بی آی موفق به شناسایی ۱۳۰۰ کاربر این سایت هرزه نگاری کودکان شده است.

طی عملیات یاد شده که از ۲۰ فوریه تا ۴ مارس سال ۲۰۱۵ ادامه یافته ۲۱۵ هزار کاربر وب سایت مذکور هم شناسایی شده اند. در مجموع ۱۳۷ نفر هم به اتهامات جنایی محکوم شده و تحقیقات از آنها ادامه دارد. در جریان این عملیات تعدادی از رایانه های افراد متخلف در دانمارک، یونان و شیلی هم هک شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

روش غیراخلاقی اف بی آی برای شناسایی مجرمان اینترنتی